Autobus plný lidí se napíchl na sloup veřejného osvětlení. Náraz zachytila kamera

Red Zah Red Zah
1. 6. 2021 12:25
Kamera v protijedoucím autě zachytila vážnou nehodu autobusu v ruském Petrohradě. Kloubová souprava s cestujícími náhle odbočila ze silnice a najela do sloupu veřejného osvětlení. Náraz zdvihl přední část autobusu do výše, kde zůstala vzpříčená. Řidič a tři pasažéři se při srážce zranili.
Kloubová souprava s cestujícími náhle odbočila ze silnice a najela do sloupu veřejného osvětlení. Náraz zdvihl přední část autobusu do výše. | Video: Asociated Press

K nehodě došlo 27. května, několik dní předtím, než došlo k podobné srážce i v Česku. Jedenáct lidí se v noci na úterý 1. června zranilo při havárii autobusu městské hromadné dopravy, který v Brně narazil také do sloupu veřejného osvětlení. Tři lidé se při nehodě zranili těžce.

Nehoda se stala ve 23:20 v městské části Komín v Kníničské ulici nedaleko komínské vozovny. "Autobus z dosud nezjištěných příčin vyjel mimo komunikaci a naboural do sloupu elektrického vedení. Pracujeme s několika verzemi, z nichž jsou dvě takové, že roli mohla hrát zdravotní indispozice řidiče, popřípadě technická závada," uvedl mluvčí jihomoravské policie Petr Vala.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 41 minutami

Michaláková neuspěla ve Štrasburku, norský soud dostatečně zdůvodnil odebrání dětí

Evropský soud pro lidská práva (ESLP) ve čtvrtek rozhodl ve prospěch Norska v případu Češky Evy Michalákové, které norská sociální služba Barnevernet před více než deseti lety odebrala syny Denise a Davida a umístila je do pěstounské péče. Norský soud podle ESLP dostatečně zdůvodnil, proč Michalákovou zbavil rodičovských práv k oběma synům.

Zdroj: ČTK
před 1 minutou

Inflace v eurozóně stoupla na rekordních pět procent

Míra inflace v eurozóně v prosinci vystoupila na rekordních pět procent, zatímco v celé Evropské unii se dostala na 5,3 procenta. Ve čtvrtek to oznámil evropský statistický úřad Eurostat. V Česku vzrostly ceny ještě více, inflace činila 5,4 procenta. Nejvíce k růstu cen opět přispěly energie, dražší ale byly například i služby.

O rok dříve, tedy v prosinci 2020, byla eurozóna ještě v deflaci minus 0,3 procenta. Míra inflace v Evropské unii před rokem činila 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Advokát soudu EU: Rakouské omezování přídavků na děti porušuje unijní právo

Rakouské omezování výše přídavků na děti žijící v cizině, které se týká mimo jiné tisíců Čechů, porušuje právo Evropské unie. K tomuto závěru ve čtvrtek dospěl generální advokát Soudního dvora EU, podle něhož by proto soudci měli vyhovět žalobě Evropské komise a nařídit Vídni zrušení této úpravy zavedené před třemi lety.

Cizinci pracující v Rakousku mají podle soudního poradce unijními předpisy zaručena stejná práva jako Rakušané. Pro soud není jeho stanovisko závazné, ve většině případů k němu však přihlíží. Konečný verdikt by měl padnout během několika měsíců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy