Auto s hořlavinou narazilo v Číně do autobusu, 38 mrtvých

ČTK ČTK
19. 7. 2014 7:46
Střet cisterny s dvoupatrovým autobusem vyvolal mohutnou explozi.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Peking - Nejméně 38 lidí přišlo o život v noci na sobotu při srážce autobusu a nákladního auta, které na dálnici v jižní Číně převáželo hořlavou kapalinu. Informovala o tom agentura AP. Pět lidí se zranilo.

Nákladní vozidlo nabouralo zezadu do dvoupatrového autobusu kolem 3:00 místního času (pátek 21:00 SELČ) na dálnici v provincii Chu-nan. Střet vyvolal mohutnou explozi.

Agentura Nová Čína uvedla, že plameny zničily celkem pět vozidel a uhašeny byly teprve po pěti hodinách. Čínská státní televize odvysílala záběry na silně ohořelé vozy a pravděpodobné ostatky cestujících rozptýlené po silnici.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska

Americký prezident Donald Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska, oznámil Pentagon. Spojené státy mají v této africké zemi zhruba 700 vojáků. Jejich úkolem je pomáhat místní armádě porazit radikály ze skupiny Šabáb, která je napojená na mezinárodní teroristickou síť Al-Káida. Misi v Somálsku se ve Spojených státech velké pozornosti nedostává, přestože je klíčovým pilířem globálních snah Pentagonu porazit Al-Káidu.

Možné důsledky stažení amerických vojáků ze Somálska se Pentagon podle agentury Reuters v prohlášení snaží zlehčit. Experti však dlouhodobě varují, že stažení těchto sil může vést k vážnému zhoršení bezpečnostní situace v africké zemi. Pentagon uvedl, že snížení počtu vojáků nepředstavuje změnu americké pozice. 

Rozhodnutí šéfa Bílého domu Reuters označil za součást širšího Trumpova záměru snížit počty amerických vojáků na zahraničních misích před tím, než v lednu 2021 opustí Bílý dům. Snížit se má také počet amerických vojáků v Iráku a Afghánistánu.

Další zprávy