Kamion napěchovaný plynem sjížděl bez řidiče k útesu, muž riskoval život

Red Zah Red Zah
22. 4. 2021 16:00
Jen několik metrů a mohlo dojít na začátku března na okraji brazilského města Belo Horizonte k velké tragédii. Řidič nechal auto plné plynových bomb nastartované se zařazeným neutrálem. Z dosud neznámých příčin se v nákladním voze zařadil první převodový stupeň a auto se rozjelo.
Z dosud neznámých příčin se v nákladním voze zařadil první převodový stupeň a auto se rozjelo. | Video: Reuters

Řidič okamžitě vyběhl před auto a snažil se dostat do kabiny. Vůz pokračoval v jízdě přes ulici směrem k strmému útesu.

Muž riskoval svůj život, stihl otevřít dveře a dřív, než auto těsně minulo protější zeď, naskočil do kabiny a zabrzdil těsně nad útesem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 59 minutami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, opět zasednou i odborné týmy. 

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy