Auto najelo v plné rychlosti do ucpané silnice. Záznamu policista nemohl uvěřit

Video Video
29. 9. 2021 13:27
Venkovní kamery zachytily před několika dny nevídanou dopravní nehodu na severu Austrálie. Žena nezvládla řízení svého automobilu a vysokou rychlostí přejela sedmiproudovou silnici v plném provozu. Zázrakem při tom nenarazila ani do jednoho vozidla a nikoho dalšího nezranila. Sama poté najela do obchodu stojícího u silnice.
Řidička jako zázrakem nenarazila ani do jednoho vozidla na silnici. | Video: Facebook/Northern Territory Police, Fire and Emergency Services

Incident se stal minulý týden ve čtvrti Coconut Grove ve městě Darwin v australském Severním teritoriu. Video z nehody zveřejnili tamní policisté na svém Facebooku jako výstrahu pro ostatní řidiče.

“Je neskutečné štěstí, že nikdo jiný nebyl zraněný,” uvedl komisař Daniel Shean z policejního sboru v Severním teritoriu. “Vyzýváme řidiče, aby vždy řídili s obezřetností a opatrností,” dodal.

Žena i s dítětem na místě spolujezdce skončila po nehodě s lehkými zraněními v nemocnici. Důvody, proč řidička nezvládla řízení, zatím podle tamních policistů nejsou známé.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Evropská komise navrhla, aby banky od roku 2025 začaly mírně zvyšovat kapitál

Banky v zemích Evropské unie budou muset do roku 2030 zvýšit svůj kapitál v průměru o zhruba osm procent, což by se mělo v praxi týkat zejména desetiny největších bank. Vyplývá to z návrhu nových kapitálových požadavků na fungování bankovního trhu, který ve středu představila Evropská komise. Evropský orgán pro bankovnictví (EBA) podle komise vyčíslil celkové zvýšení kapitálu do konce dekády na nejvýše 27 miliard eur (695 miliard Kč), což je zhruba polovina částky, kterou odhadoval ještě loni.

Brusel přichází s novými požadavky v rámci mezinárodní dohody o regulaci finančního sektoru Basel III. Tu uzavřela skupina ekonomicky vyspělých zemí světa po finanční krizi z roku 2008 s cílem zabránit jejímu opakování.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Plzni zkolaboval a zemřel sedmadvacetiletý muž, jehož policie kvůli agresivitě zajistila

V Plzni ve středu brzo ráno zemřel při policejním zákroku sedmadvacetiletý muž. Policie uvedla, že ho zadržela poté, co se agresivně dobýval do jednoho domu, napadl svého příbuzného a poté i přivolané policisty. Policie použila donucovací prostředky. Zajištěný nejevil známky zranění, ale po chvíli zkolaboval a nepodařilo se ho oživit ani policii, ani přivolaným záchranářům, informovala krajská policejní mluvčí Pavla Burešová. Okolnostmi případu se zabývají kriminalisté a policie zatím nebude poskytovat bližší informace.

Událost se stala po 6:00. Policisté vyjížděli do čtvrti Lochotín. Mladý muž se tam podle dostupných informací domáhal vstupu do obydlí svého rodinného příslušníka, kterého potom napadl.

"Po příjezdu policistů na místo se muž choval agresivně a následně zaútočil i na policisty. Ti po zákonných výzvách, na které muž nereagoval, použili donucovací prostředky a muže omezili na osobní svobodě," popsala Burešová. Neupřesnila, jaké donucovací prostředky policie použila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy