Australský parlament schválil sňatky homosexuálů

ČTK ČTK
7. 12. 2017 11:50
Australský parlament ve čtvrtek schválil zákon umožňující homosexuálům uzavírat manželství. Reagoval tak na výsledky celostátního referenda z poloviny listopadu, ve kterém s tím vyjádřilo souhlas skoro 62 procent zúčastněných voličů. Očekává se, že guvernér Peter Cosgrove, který zastupuje britskou královnu, podepíše zákon v nejbližších dnech, informovala agentura AFP. Premiér Malcolm Turnbull označil čtvrtek za den pro lásku, rovnost a respekt. Vůdce opozičních labouristů Bill Shorten rovněž výsledek hlasování uvítal a vyzval občany své země, aby překonali názorové rozdíly, které otázka vynesla na povrch.
V celostátním referendu hlasovalo pro sňatky osob stejného pohlaví 62 procent voličů.
V celostátním referendu hlasovalo pro sňatky osob stejného pohlaví 62 procent voličů. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 35 minutami

Požár haly na Bruntálsku způsobil škodu okolo 20 milionů korun

Škodu okolo 20 milionů korun způsobil v sobotu ráno v Bílčicích na Bruntálsku požár výrobní haly na zpracování dřeva. Podle hasičů před vypuknutím ohně budovou otřásl výbuch. Příčinu výbuchu i následného požáru zjišťují vyšetřovatelé. Událost se obešla bez zranění.

Hasiči se o výbuchu a následném požáru haly o velikosti 30 krát 15 metrů dozvěděli okolo 5. hodiny ráno. Na místě pak zasahovaly dvě desítky hasičů z šesti profesionálních a dobrovolných jednotek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy