reklama
 
 

Australský miliardář nechá postavit druhý Titanic

1. 5. 2012
Kopii nejznámější lodi světa postaví čínská loděnice do roku 2016

Sydney - Dva týdny po stém výročí potopení Titaniku oznámil australský miliardář Clive Palmer, že hodlá financovat vybudování jeho věrné kopie.

Podle BBC už zakázku na druhý Titanic přijala čínská státní loděnice CSC ťin-ling. Vyplout by prý mohl koncem roku 2016.

Čínská loděnice nezískala zakázku náhodou. Clive Palmer má s říší středu úzké obchodní styky a podniká i v oblasti tamního turistického ruchu.

Ve výbavě plavidla by nemělo chybět moderní zařízení, včetně soudobých navigačních přístrojů, co do podoby a luxusu by ale mělo být vše podle originálu.

Titanic II tak bude mít 840 kajut a devět podlaží, stejně jako jeho předchůdce.

"Bude do posledního coulu stejně luxusní, jako původní Titanic, samozřejmě ale nebudou chybět navigační a bezpečnostní systémy jedenadvacátého století," prozradil nejbohatší Australan.

První plavba v již zmíněném roce 2016 povede z Londýna do New Yorku.

Pověrčivost, která se v tomto případě přímo nabízí, ale nechává Palmera, chladným. "Když do něj někdo udělá díru, tak se potopí, jinak ale bude postaven tak, aby se nepotopil," odpověděl na dotaz australských médií.

Kolik bude jeho ambiciózní projekt stát, těžební magnát z Queenslandu neprozradil. Prý to zatím není jasné.

Po 100 letech stejnou trasou:

Titanic se potopil z 14. dubna 1912 při své první plavbě z anglického Southamptou do New Yorku. Zejména kvůli nedostatku záchranných člunů tehdy zemřelo na 1500 cestujících a členů posádky.

Postavení věrné kopie Titaniku ale není jedinou Palmerovou ambicí. Hodlá se dát i na politiku. Ve stejný den, jen na jiné tiskové konferenci, oznámil, že bude kandidovat v nadcházejících volbách za Liberální národní stranu.

autor: Petr Jemelka | 1. 5. 2012

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama