reklama
 
 

Australanka přežila za tři měsíce tři teroristické útoky. “Stejně se nechystám domů,” vzkazuje

18. 8. 2017 20:52
Londýn, Paříž a nyní Barcelona. Mladá Australanka navštívila během svých cest po Evropě všechna tři velkoměsta právě v době, kdy v nich došlo k teroristickému útoku. Ve všech případech byla jenom nedaleko od nebezpečí a na některých místech viděla i samotné následky násilí. Přesto se nechystá odjet dřív, než si to sama bude přát.

Barcelona - Šestadvacetiletá Julia Monacová byla v době teroristického útoku uvnitř obchodního domu a náhodou se tak vyhnula dodávce, která se rozjela proti lidem na třídě La Rambla.

V jejím případě je možné mluvit o obzvlášť velkém štěstí, protože se jí podařilo přežít už dva teroristické útoky. Všechny zažila během posledních tří měsíců v Evropě. 

Na začátku června zůstala zamčená v Londýnském metru po tom, co nahoře ve městě došlo k několika útokům. Násilí v Paříži, kde muž napadl policistu před katedrálou Notre Dame, ve zdraví přežila uvnitř katedrály. Před srpnovým útokem skupiny teroristů v Barceloně ji ochránil dům, kam si šla nakoupit spolu s přáteli.

"Nejdřív jsme si mysleli, že se stala obyčejná autonehoda, v něco takového asi člověk i doufá. Ale když se lidi venku rozeběhli, uvědomila jsem si, že se děje něco vážnějšího," řekla reportéru Neilu Mitchellovi

Ani po všem, co viděla, se mladá žena nechystá odjet zpátky domů. "Připadám si, že bych tu ještě měla zůstat, a nechci ty lidi nechat vyhrát, ať už jde o kohokoli," tvrdí Australanka.

"Jsem tady a neodjedu, dokud neuvidím to, kvůli čemu jsem sem přijela," dodává. 

Svědek o útoku v Barceloně: Když jsem uviděl auto, utíkal jsem a neohlížel se, všichni jsme brečeli. | Video: Asociated Press |  01:30

autor: Zahraničí | 18. 8. 2017 20:52

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama