Australance se nepodařilo zachránit kamarádku z tlamy krokodýla. Záchranáři po ní pátrají

ČTK ČTK
30. 5. 2016 7:43
Šestačtyřicetiletou Australanku stáhl pod vodu krokodýl, když se se svou kamarádkou koupala pozdě večer na pláži na severovýchodě Austrálie. I přes to, že voda ženám nesahala výš než po kolena, kamarádce napadené ženy se ji i přes snahu nepodařilo zachránit a odtáhnout do bezpečí. Po ženě okamžitě začal pátrat vrtulník s termokamerou, avšak bezvýsledně. V pondělí za úsvitu obnovily záchranné týmy pátrání z vrtulníku, lodi i na zemi.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Brisbane (Austrálie) - Sedmačtyřicetiletá Australanka se marně snažila zachránit svou o rok mladší kamarádku z tlamy krokodýla, který je napadl, když se rozhodly jít si pozdě večer zaplavat u pláže na severovýchodě Austrálie. Informovala o tom místní policie.

Ženy byly v noci na pondělí ve vodě hluboké jen po kolena u pláže Thornton v národním parku Daintree ve státě Queensland, když mladší z žen popadl krokodýl a vlekl ji pod vodu.

"Její kamarádka se ji pokoušela zachytit a odtáhnout do bezpečí, ale nepodařilo se jí to," řekl policista Russell Parker. Žádnou stopu po pohřešované ženě nenašel ani vrtulník vybavený termální kamerou, který vzlétl ještě v noci. V pondělí za úsvitu obnovily záchranné týmy pátrání z vrtulníku, lodi i na zemi.

Žena, která přežila, byla převezena do nemocnice s šokem a odřeninami, které utrpěla, když se o ni krokodýl otřel. Ženy nebyly místní a možná nevěděly, že tuto oblast obývají krokodýli, dodal Parker, jehož citovala agentura AP.

Útok se stal nedaleko místa, kde v roce 2009 více než čtyřmetrový krokodýl zabil pětiletého chlapce. V roce 1985 tam pětimetrový krokodýl zabil třiačtyřicetiletou plavkyni.

 

Právě se děje

Další zprávy