reklama
 
 

Atentátníci zaútočili na autobus, zabili desítky věřících

Aktualizováno 13. 5. 2015 10:59
K útoku se přihlásila sunnitská extremistická skupina Džundalláh, která vznikla odštěpením od pákistánského hnutí Tálibán.

Karáčí - Při atentátu na menšinové šíity zemřelo v jihopákistánském městě Karáčí 43 lidí.

K útoku se přihlásila sunnitská extremistická skupina Džundalláh, která vznikla odštěpením od pákistánského hnutí Tálibán a která loni vyjádřila podporu Islámskému státu.

Pákistánská televize informovala, že v autobuse jelo asi 60 lidí a že mezi mrtvými je 16 žen. Na televizních záběrech bylo vidět růžový autobus prostřílený mnoha kulkami. "Útočníků bylo šest. Nastoupili do autobusu a začali střílet," uvedla policie.

Násilníci pak prý z místa ujeli na třech motocyklech. Podle policie byli všichni pasažéři autobusu ze sekty ismáílitů, kteří patří k šíitské větvi islámu.

"Byli to ismáílité, které považujeme za nemuslimy. Měli jsme čtyři útočníky. V příštích dnech budeme útočit na ismáílity, šíity a křesťany," citovala agentura Reuters mluvčího skupiny Džundalláh Ahmada Marvata.

Většina z 200 milionů Pákistánců vyznává sunnitský islám, pouze asi 20 procent se hlásí k šíitské větvi tohoto náboženství. Útoků na šíity v posledních letech přibylo.

Nejkrvavější byl lednový pumový atentát v šíitské mešitě v jihopákistánském městě Šikarpur v provincii Sindh. Zahynulo při něm přes 60 lidí a desítky dalších utrpěly zranění. Také k tomuto masakru se přihlásila skupina Džundalláh.

autoři: Zahraničí, ČTK | 13. 5. 2015 8:41

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama