Atentátníci u Bagdádu zastřelili nejméně 17 lidí. Jeden útočník se odpálil, druhého zabila policie

ČTK ČTK
27. 11. 2017 21:46
Při střelbě v oblasti Nahrauán jihovýchodně od irácké metropole Bagdád zemřelo nejméně 17 lidí. K útoku se následně prostřednictvím své propagandistické agentury Amak přihlásila teroristická organizace Islámský stát.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Bagdád - Nejméně 17 mrtvých a 28 zraněných si vyžádala střelba dvou sebevražedných atentátníků v oblasti Nahrauán jihovýchodně od irácké metropole Bagdád. Jeden z útočníků se odpálil, zatímco druhého zastřelila policie. S odkazem na irácký tisk a sdělení ministerstva vnitra o tom informovala agentura Reuters. AFP naopak s odvoláním na bezpečnostní zdroje uvedla, že si útok vyžádal nejméně osm mrtvých a zabíjelo pět atentátníků, z nichž se dva odpálili a tři zneškodnila policie. K útoku se přihlásila organizace Islámský stát (IS).

"Stal se teroristický útok v oblasti Nahrauán, atentátníci stříleli bez rozmyslu na místní občany," uvedl mluvčí iráckého ministerstva vnitra, aniž uvedl počet mrtvých. Podle místního tisku však přišlo o život nejméně 17 civilistů.

K útoku se následně prostřednictvím své propagandistické agentury Amak přihlásila teroristická organizace Islámský stát. Podle ní při incidentu bylo zabito 35 příslušníků iráckých šíitských milicí, které si říkají lidové mobilizační síly (PMF).

Podle iráckých bezpečnostních složek se takové útoky IS mohou v Iráku v budoucnu dít častěji, jelikož organizace přišla o území, které v zemi kontrolovala, což zřejmě změní její bojovou strategii.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Evropská komise zahájila řízení s Británií kvůli porušení brexitové dohody

Evropská komise zahájila s Velkou Británií řízení pro porušení brexitové dohody, oznámila šéfka komise Ursula von der Leyenová. Brusel dal Londýnu měsíc na reakci.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 27 minutami

Boje o Náhorní Karabach pokračují pátým dnem

Boje mezi arménskými a ázerbájdžánskými silami u Náhorního Karabachu pokračují pátým dnem. Baku podle ruských agentur tvrdí, že arménské jednotky utrpěly silné ztráty, Jerevan hovoří o "stabilně napjaté" situaci na frontě a pokračující střelbě během uplynulé noci. Obě strany zůstávají podle agentury AFP hluché k novým výzvám, aby ukončily boje.

"V noci v oblasti konfliktu zůstalo relativně stabilní napětí. V různých částech (fronty) pokračovaly přestřelky z ručních zbraní a děl," uvedla mluvčí arménského ministerstva obrany Šušan Stepanjanová podle agentury TASS. Nepřítel ve snaze zlepšit své postavení se snažil o přeskupení a přesuny sil, které obránci odhalovali a zneškodňovali, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy