Video z atentátu na JFK: Zmatek i slzy Jackie obletěly před 57 lety celý svět

Před 57 lety 22. listopadu 1963 spáchali atentát na Johna Fitzgeralda Kennedyho. Osudné výstřely, podle svědků tři, zazněly půl hodiny po poledni místního času, když americký prezident projížděl ulicemi texaského Dallasu v otevřené limuzíně se svoji manželkou Jacqueline a guvernérem Connalym.
Atentát na Kennedyho spáchali v Dallasu krátce po poledni. | Video: Asociated Press

Auto spěchalo do nemocnice Parkland Memorial, ve které po půl hodině prohlásili 35. prezidenta Spojených států za mrtvého. Pravděpodobný střelec Lee Harvey Oswald se k atentátu nikdy nepřiznal, byl zavražděn dva dny po zadržení před televizními kamerami.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Při střelbě na oslavě v americkém Colorado Springs zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs v neděli zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy