Video z atentátu na JFK: Zmatek i slzy Jackie obletěly před 57 lety celý svět

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
24. 11. 2020 21:00
Před 57 lety 22. listopadu 1963 spáchali atentát na Johna Fitzgeralda Kennedyho. Osudné výstřely, podle svědků tři, zazněly půl hodiny po poledni místního času, když americký prezident projížděl ulicemi texaského Dallasu v otevřené limuzíně se svoji manželkou Jacqueline a guvernérem Connalym.
Atentát na Kennedyho spáchali v Dallasu krátce po poledni. | Video: Asociated Press

Auto spěchalo do nemocnice Parkland Memorial, ve které po půl hodině prohlásili 35. prezidenta Spojených států za mrtvého. Pravděpodobný střelec Lee Harvey Oswald se k atentátu nikdy nepřiznal, byl zavražděn dva dny po zadržení před televizními kamerami.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Hackeři loni zdvojnásobili útoky na počítače českých uživatelů, nejčastěji kradli osobní data

Počet útoků škodlivých programů na PC českých uživatelů loni stoupl o 109 procent. Zatímco v prvních třech čtvrtletích množství detekovaných napadení klesalo, v posledním vzrostlo o 175 procent. Vyplývá to z údajů společnosti Kaspersky. Důvodem nárůstu je větší využití počítačů v domácnostech při omezeních kvůli koronaviru. Naopak množství útoků na mobilní zařízení kvůli nižšímu cestování lidí kleslo o třetinu.

Nejčastěji hackeři využívali útoky ke krádeži osobních údajů (phishing) nebo pro získání výkupného (ransomware). Zatímco počet phishingových útoků celoročně klesl zhruba o třetinu, vyděračské programy zaznamenaly nárůst detekcí o 1105 procent. Ve 3. a 4. čtvrtletí to bylo meziročně o zhruba 2000 procent více.

Zdroj: ČTK
Další zprávy