Aténským plážím hrozí ekologická katastrofa. Blíží se k nim ropná skvrna

ČTK ČTK
14. 9. 2017 15:57
Ropná skvrna, která vznikla po nedělní nehodě malého řeckého tankeru, se šíří a ohrožuje nejoblíbenější pláže Atén. Uvedl to ve čtvrtek zpravodajský server BBC. Tanker přepravující 2500 tun ropy se ze zatím neznámých důvodů potopil u ostrova Salamina. Ropná skvrna znečistila okolní pláže, řečtí představitelé ale byli přesvědčeni, že se podaří postup skvrny k Aténám zastavit. Po pěti dnech nicméně skvrna dospěla k letovisku Glyfada, vzdálenému asi půl hodiny od Atén. Místním plážím hrozí, že je pokryje lepkavá černá tekutina. Ekologické organizace obviňují úřady, že na havárii nedostatečně reagovaly, takže se vymkla kontrole.
Ropná skvrna, která vznikla po nedělní nehodě malého řeckého tankeru u ostrova Salamina.
Ropná skvrna, která vznikla po nedělní nehodě malého řeckého tankeru u ostrova Salamina. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 21 minutami

Německá ekonomika se těsně vyhnula recesi, HDP vzrostl o 0,1 procenta

Německá ekonomika se ve třetím čtvrtletí těsně vyhnula recesi. Hrubý domácí produkt se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 0,1 procenta po poklesu 0,2 procenta v období duben až červen. Vyplývá to z údajů, které ve čtvrtek zveřejnil spolkový statistický úřad.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Střelba na škole na východě Ruska: dva mrtví a tři zranění

Jednoho člověka zabil a další tři zranil útočník, který ve čtvrtek střílel na vysoké škole ve východoruském Blagověščensku. Policie podle agentury TASS uvedla, že motivem mladíka, který byl studentem školy a který poté spáchal sebevraždu, byly zřejmě spory se spolužáky.

"Na místě jsme našli těla dvou mladých lidí včetně útočníka," uvedla místní pobočka ruského ministerstva vnitra. Dodala, že zbraň měl registrovanou 19letý muž, který je považován za střelce. Útočníkovou obětí je rovněž 19letý student. V nemocnici skončili tři mladí lidé, stav dvou z nich byl označen jako středně vážný, oba podle médií museli podstoupit operaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy