reklama
 
 

Asadovy děti byly na táboře v krymském Artěku. Lépe tam pochopily Rusko, řekl prezident

16. 4. 2018 22:26
Synové Bašára Asada byli ve skupině 44 syrských dětí, které byly v Artěku na pobytu loni v rámci programu poskytovaného dětem ruských vojáků.

Damašek - Syrský prezident Bašár Asad přiznal, že jeho děti byly loni na prázdninovém táboře v Artěku na anektovaném poloostrově Krymu. Informovala o tom ruská agentura Interfax. Uvedla, že ředitel tábora si myslí, že se jim tam líbilo. Asad a jeho žena Asma mají dva syny ve věku 16 a 13 let a čtrnáctiletou dceru Zajnu.

Artěk je symbolem komunistických časů z doby Sovětského svazu a zůstává populárním rekreačním střediskem.

"Děti byly loni v Artěku a po tom výletě začaly Rusku lépe rozumět," sdělil Asad ruskému poslanci Dmitriji Sablinovi, který se syrským prezidentem mluvil v neděli v Damašku.

Asad se s ruskou poslaneckou delegací sešel po západním raketovém úderu na syrské chemické objekty, což měla být odveta za údajný syrský chemický útok na Dúmu.

Ředitel tábora Alexej Kaspržak řekl ruské redakci BBC, že původně o přítomnosti Asadových dětí nevěděl. "Děti, které k nám přijíždějí, neuvádějí vždy svá rodinná jména," řekl. Přesto ale jméno Asadových v táboře vyvolalo rozruch a ukázalo se, "že jde opravdu o Asadovy děti," prohlásil Kaspržak.

Prezidentovi potomci byli ve skupině 44 syrských dětí, jež byly v Artěku na pobytu loni v rámci programu poskytovaného dětem ruských vojáků.

Syrský velvyslanec v Moskvě před rokem řekl, že se Asadovy děti učí rusky a že ruština je nyní hlavním cizím jazykem, který se v syrských školách vyučuje. Prohlásil rovněž, že mnoho syrských rodičů dává teď svým potomkům jméno Putin v úctě k ruskému prezidentovi. Rusko vojensky vstoupilo do syrské války v roce 2015 a pomohlo Asadovi k vítězství na mnoha místech.

autor: ČTK | 16. 4. 2018 22:26

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama