Za útokem na evakuační konvoj u Aleppa stojí radikálové z bývalé An-Nusry, tvrdí Asad

ČTK ČTK
21. 4. 2017 13:40
Útok na evakuační konvoj u Aleppa, při kterém v sobotu zemřelo na 126 lidí, provedla podle syrského prezidenta Bašára Asada Fronta dobytí Sýrie (dřívější An-Nusra). Uvedla to libanonská televize Al-Majadín. K sebevražednému atentátu se však zatím nikdo oficiálně nepřihlásil. Fronta dobytí Sýrie vznikla letos v lednu z bývalé fronty An-Nusra a nyní je součástí aliance radikálů Tahrír aš-Šám. Atentátník v sobotu odpálil vůz plný výbušnin v blízkosti asi 75 autobusů, v nichž byli hlavně šíitští civilisté. Konvoj byl součástí evakuace, která začala v pátek a v jejímž rámci se přemisťují civilisté a opoziční bojovníci ze čtyř obléhaných lokalit.
Evakuace šíitských civilistů v Sýrii.
Evakuace šíitských civilistů v Sýrii. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 3 minutami

Na Maltě zadrželi muže, kterého podezírají ze zprostředkování vraždy novinářky

Maltská policie zadržela muže, kterého považuje za zprostředkovatele vraždy novinářky Daphne Caruanaové Galiziové. S odvoláním na své zdroje o tom v úterý informovala agentura Reuters. Podle listu Times of Malta zadržený nabídl policii spolupráci výměnou za prezidentskou milost. Novinářka, která psala o korupci ve vládních kruzích, zahynula při výbuchu bomby ve svém voze v říjnu 2017.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Izraelská armáda zneškodnila čtyři rakety vypálené ze Sýrie

Izraelská armáda v úterý zneškodnila čtyři rakety, které byly na izraelské území vypáleny ze Sýrie. Agentura AP oznámila, že kvůli raketovému útoku se rozezněly varovné sirény na Golanských výšinách. Syrská agentura SANA informovala o výbuchu, který byl slyšet poblíž damašského mezinárodního letiště. Bližší informace neposkytla.

Izrael v minulých měsících útočil na íránské cíle v Sýrii a minulý týden také izraelská raketa dopadla na dům jednoho z vůdce palestinské radikální organizace Islámský džihád v Damašku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy