Armáda v Jemenu bojuje s Al-Káidou, mrtvých přibývá

ČTK ČTK
30. 7. 2011 23:05
Od pátku přišlo o život nejméně 42 lidí a desítky dalších byly zraněny

Saná - Při srážkách, do nichž byli zapojeni jemenští vojáci, údajní bojovníci teroristické sítě Al-Káida a příslušníci jednoho kmene, přišlo od pátku o život nejméně 42 lidí a desítky dalších byly zraněny.

S odvoláním na vojenské, místní a kmenové zdroje to v sobotu oznámila agentura AFP.

Šest vojáků a sedm údajných příslušníků Al-Káidy přišlo v noci o život, když v provincii Abján povstalci napadli vojenské stanoviště. Mezi zabitými jsou i dva plukovníci. Zranění utrpělo devět vojáků a čtyři radikálové.

Nedaleko hlavního města této provincie Zindžibáru přišlo 12 příslušníků jednoho kmene o život v boji s údajnými členy Al-Káidy. Dalších 17 bylo zabito, když armáda omylem ostřelovala dům, kam se před útokem Al-Káidy uchýlili.

Agentura AP s odvoláním na jemenského bezpečnostního činitele uvedla, že při útocích vládních letadel u Zindžibáru přišlo omylem o život dokonce 40 členů provládního kmene.

Jemen je baštou regionální odnože Al-Káidy, takzvané Al-Káidy na Arabském poloostrově, která se pro své cíle snaží využít nynějších, už několik měsíců trvajících protivládních nepokojů. V pátek její velitelé podle agentury Reuters vyhlásili úmysl útočit i v sousední Saúdské Arábii, která je hlavním světovým vývozcem ropy.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Sedm lidí zemřelo při explozi v čínské továrně na pyrotechniku

Sedm lidí zemřelo a 13 dalších bylo raněno při explozi v továrně na zábavní pyrotechniku v centrální čínské provincii Chu-nan. Informovala o tom dnes agentura AP.

Správa města Liou-jang uvedla, že výbuch nastal ve středu ráno a že výroba byla nelegální. Tým sestavený k vyšetření neštěstí vyslýchá zadržené manažery podniku. Ve čtvrtek byla ve městě pozastavena výroba veškeré zábavní pyrotechniky.

Podobné incidenty nejsou v Číně výjimkou. Přibývá jich zejména před oslavami nového lunárního roku, které nadcházející rok připadají na 25. ledna.

Další zprávy