Armáda v Jemenu bojuje s Al-Káidou, mrtvých přibývá

ČTK ČTK
30. 7. 2011 23:05
Od pátku přišlo o život nejméně 42 lidí a desítky dalších byly zraněny

Saná - Při srážkách, do nichž byli zapojeni jemenští vojáci, údajní bojovníci teroristické sítě Al-Káida a příslušníci jednoho kmene, přišlo od pátku o život nejméně 42 lidí a desítky dalších byly zraněny.

S odvoláním na vojenské, místní a kmenové zdroje to v sobotu oznámila agentura AFP.

Šest vojáků a sedm údajných příslušníků Al-Káidy přišlo v noci o život, když v provincii Abján povstalci napadli vojenské stanoviště. Mezi zabitými jsou i dva plukovníci. Zranění utrpělo devět vojáků a čtyři radikálové.

Nedaleko hlavního města této provincie Zindžibáru přišlo 12 příslušníků jednoho kmene o život v boji s údajnými členy Al-Káidy. Dalších 17 bylo zabito, když armáda omylem ostřelovala dům, kam se před útokem Al-Káidy uchýlili.

Agentura AP s odvoláním na jemenského bezpečnostního činitele uvedla, že při útocích vládních letadel u Zindžibáru přišlo omylem o život dokonce 40 členů provládního kmene.

Jemen je baštou regionální odnože Al-Káidy, takzvané Al-Káidy na Arabském poloostrově, která se pro své cíle snaží využít nynějších, už několik měsíců trvajících protivládních nepokojů. V pátek její velitelé podle agentury Reuters vyhlásili úmysl útočit i v sousední Saúdské Arábii, která je hlavním světovým vývozcem ropy.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Německá Křesťanskodemokratická unie (CDU) si za kandidáta na kancléře do zářijových voleb vybrala svého předsedu Armina Lascheta, hlásí agentury.

Další zprávy