Americká armáda potvrdila, že při jejím náletu v Afghánistánu zemřelo i 33 civilistů

ČTK ČTK
12. 1. 2017 11:31
Americká armáda potvrdila, že při jejím listopadovém leteckém útoku v afghánské provincii Kunduz zahynulo 33 civilistů. Nálet mířil proti bojovníkům Tálibánu, kteří z domů civilistů ostřelovali americké a afghánské vojáky. Vyplývá to z vyšetřování americké armády, jehož výsledky ve čtvrtek zveřejnili vyšetřovatelé. Vzhledem k tomu, že američtí vojáci jednali v sebeobraně, nebude za smrt afghánských civilistů nikdo potrestán. Při boji přišli o život také dva američtí a tři afghánští vojáci. Zemřelo asi 26 příslušníků hnutí Tálibán, mezi nimi i tři velitelé.
Civilní oběti v Kunduzu.
Civilní oběti v Kunduzu. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy