Armáda narazila ve Fallúdže na těžkou palbu Islámského státu. Zastavila se

Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
31. 5. 2016 13:40
Islámský stát klade irácké armádě ve Fallúdže tvrdý odpor. Vojáci v noci museli zastavit postup do centra města. "Naše síly se ocitly pod těžkou palbou, nepřítel je velmi dobře schován v zákopech a tunelech,“ cituje agentura Reuters jednoho z iráckých důstojníků. Město je posledním ze dvou velkých opěrných bodů Islámského státu v Iráku, tím druhým je Mosul. Armáda a šíitské milice Fallúdžu obklíčily a chtějí ji dobýt. Očekávají se však tvrdé a vleklé boje. Teroristé mají uvnitř města zhruba tisícovku bojovníků. Ve Fallúdže uvízly desetitisíce civilistů ohrožených kritickým nedostatkem potravin. Organizace OSN pro uprchlíky uvedla, že stovky rodin IS drží ve městě jako živé štíty.
Iráčtí vojáci na okraji Fallúdže.
Iráčtí vojáci na okraji Fallúdže. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Padesátku migrantů vysadili převaděči v Bavorsku poblíž české hranice

Převaděči vysadili na dálnici v Bavorsku poblíž německo-české hranice 56 migrantů. Ponechali je svému osudu při nízkých teplotách a sněžení. Spolková policie podle agentury DPA sdělila, že uprchlíci pocházející ze Sýrie, Somálska a Palestiny, mezi nimi i šest dětí ve věku od dvou do 14 let, si museli vystoupit z nákladního vozu v noci pravděpodobně na parkovišti využívaném pendlery poblíž obce Wernberg-Köblitz.

Skupina musela čekat několik hodin na další převaděče. Někteří uprchlíci bloudili po okolí - po dálnici A6, místní spolkové silnici a obci Wernberg. Část skupiny hledala útočiště v selském dvoře u vesnice Kötschdorf.

Policie, kterou o případu informoval místní občan, migranty zatím umístila do hasičské zbrojnice ve Wernbergu, kde jim bylo poskytnuto jídlo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy