Armáda narazila ve Fallúdže na těžkou palbu Islámského státu. Zastavila se

Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
31. 5. 2016 13:40
Islámský stát klade irácké armádě ve Fallúdže tvrdý odpor. Vojáci v noci museli zastavit postup do centra města. "Naše síly se ocitly pod těžkou palbou, nepřítel je velmi dobře schován v zákopech a tunelech,“ cituje agentura Reuters jednoho z iráckých důstojníků. Město je posledním ze dvou velkých opěrných bodů Islámského státu v Iráku, tím druhým je Mosul. Armáda a šíitské milice Fallúdžu obklíčily a chtějí ji dobýt. Očekávají se však tvrdé a vleklé boje. Teroristé mají uvnitř města zhruba tisícovku bojovníků. Ve Fallúdže uvízly desetitisíce civilistů ohrožených kritickým nedostatkem potravin. Organizace OSN pro uprchlíky uvedla, že stovky rodin IS drží ve městě jako živé štíty.
Iráčtí vojáci na okraji Fallúdže.
Iráčtí vojáci na okraji Fallúdže. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
Další zprávy