Arcibiskup, podezřelý z pedofilie, je v nemocnici

ČTK ČTK
11. 7. 2015 12:06
Bývalý papežský nuncius Józef Wesolowský má být souzen za zneužívání chlapců. Je na jednotce intenzivní péče.
Vatikán (ilustrační foto).
Vatikán (ilustrační foto). | Foto: Reuters

Řím - Proces s někdejším papežským nunciem Józefem Wesolowským, který je podezřelý z pedofilie, bude pravděpodobně odročený.

Bývalý polský arcibiskup je v nemocnici na jednotce intenzivní péče. Kdy se soud bude konat, tak není jasné.

Wesolowskému, který pět let působil jako papežský velvyslanec v Dominikánské republice, hrozí sedm let vězení za sexuální zneužívání chlapců a držení dětské pornografie.

Podle italských médií vyšetřovatelé v jeho počítačích našli 100 tisíc souborů s tímto obsahem. V roce 2013 Wesolowského z karibského ostrova odvolal papež František.

Je zatím nejvyšším hodnostářem Vatikánu, který je oficiálně vyšetřován kvůli pohlavnímu zneužívání dětí.

Vatikán duchovního už před rokem zbavil kněžských povinností a převedl jej do laického stavu. Od té doby je zřejmé, že obvinění proti Wesolowskému jsou velmi vážná, jelikož jeho vinu uznala Kongregace pro nauku víry, která provádí interní vyšetřování zločinů v řadách církve.

Wesolowski působil jako vatikánský diplomat od roku 1980. Jako papežský nuncius byl také v Kazachstánu, Tádžikistánu, Kyrgyzstánu, Uzbekistánu a Bolívii.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy