Apokalypsa syrského Aleppa v unikátních fotografiích. Podívejte se, jak se z města staly ruiny

Hana Vařáková Tomáš Kunc Hana Vařáková, Tomáš Kunc
27. 4. 2018 11:18
Sedm let trvající občanská válka totálně zničila kdysi nejlidnatější město Sýrie. Poškozené je historické město, domy i silnice. Metropole je po bombardování a přestřelkách zasypaná sutinami, v průběhu bojů z města uprchly statisíce lidí. Porovnejte si, jak Aleppo vypadalo před válkou a poté, co se jím prohnaly prorežimní a povstalecké síly. Fotografie pořídili zaměstnanci aleppské restaurace Olympia a zveřejnili je na Facebooku.

načítám grafiku

 

Právě se děje

před 9 minutami

Zeman pošesté odmítl jmenovat ředitele BIS Koudelku generálem

Prezident Miloš Zeman opět nejmenoval ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku do generálské hodnosti. Návrhu vlády dnes hlava státu nevyhověla už pošesté. Zeman má k práci civilní kontrarozvědky i jejího šéfa dlouhodobě výhrady.

Kabinet návrh zdůvodňoval vysokými profesními a osobními kvalitami Koudelky, ale také velmi dobrými výsledky kontrarozvědky. Prezident už dříve avizoval, že návrhu znovu nevyhoví. Uvedl, že zatím k tomu nevidí důvod a počká, jak skončí vyšetřování výbuchů muničních skladů ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014. V minulosti prezident označil zpravodajce BIS za "čučkaře".

Zdroj: ČTK
Další zprávy