Apokalypsa syrského Aleppa v unikátních fotografiích. Podívejte se, jak se z města staly ruiny

Hana Vařáková Tomáš Kunc Hana Vařáková, Tomáš Kunc
27. 4. 2018 11:18
Sedm let trvající občanská válka totálně zničila kdysi nejlidnatější město Sýrie. Poškozené je historické město, domy i silnice. Metropole je po bombardování a přestřelkách zasypaná sutinami, v průběhu bojů z města uprchly statisíce lidí. Porovnejte si, jak Aleppo vypadalo před válkou a poté, co se jím prohnaly prorežimní a povstalecké síly. Fotografie pořídili zaměstnanci aleppské restaurace Olympia a zveřejnili je na Facebooku.

načítám grafiku

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Polský prezident Duda řekl, že navrhne mírnější znění protipotratového zákona

Polský prezident Andrzej Duda navrhne parlamentu mírnější znění nového návrhu protipotratového zákona, který se má zpřísnit po verdiktu ústavního soudu. Ten rozhodl, že přerušení těhotenství v případě poškození plodu odporuje ústavě, podle Dudy by ale měly mít na interrupci právo ženy, jejichž nenarozené dítě má závažné vývojové vady.

Duda se snahou o mírnější postup v případě interrupcí odchýlil od stanoviska konzervativního vedení katolické země. Prezident chce prosadit, aby ženy mohly podstoupit potrat v případě, kdy lékařská vyšetření ukážou tak závažné poškození plodu, že by se dítě narodí mrtvé nebo zemře krátce po porodu. "Doufám, že v této věci nastane politický konsensus," uvedl Duda.

Minulý týden ústavní soud, složený převážně ze soudců nominovaných vládnoucí stranou Právo a spravedlnost (PiS), shledal, že přerušení těhotenství z důvodu poškození plodu odporuje ústavě. Na tyto případy podle statistik připadalo 98 procent legálních potratů v minulých letech. Povoleny zůstávají interrupce v případě ohrožení života či zdraví matky, anebo pokud je těhotenství důsledkem znásilnění či incestu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy