Apokalypsa syrského Aleppa v unikátních fotografiích. Podívejte se, jak se z města staly ruiny

Hana Vařáková Tomáš Kunc Hana Vařáková, Tomáš Kunc
27. 4. 2018 11:18
Sedm let trvající občanská válka totálně zničila kdysi nejlidnatější město Sýrie. Poškozené je historické město, domy i silnice. Metropole je po bombardování a přestřelkách zasypaná sutinami, v průběhu bojů z města uprchly statisíce lidí. Porovnejte si, jak Aleppo vypadalo před válkou a poté, co se jím prohnaly prorežimní a povstalecké síly. Fotografie pořídili zaměstnanci aleppské restaurace Olympia a zveřejnili je na Facebooku.

načítám grafiku

 

Právě se děje

před 9 minutami

V liberecké nemocnici zemřel muž zraněný při výbuchu v Hamru

Kvůli úternímu neštěstí v provozovně likvidace nebezpečných odpadů firmy Purum v Hamru na Jezeře na Českolipsku přišel o život jeden člověk. Dnes zemřel muž hospitalizovaný v Liberci. Řekl to mluvčí nemocnice Václav Řičář. "Zemřel na následky svých zranění," uvedl Řičář. Zranění utrpěl při výbuchu po nečekané chemické reakci spojené s únikem škodlivin do ovzduší.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump slíbil, že ještě před volbami zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku

Americký prezident Donald Trump slíbil, že před prezidentskými volbami v roce 2020 zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku. Šéf Bílého domu to ve čtvrtek napsal na Twitteru. Zda to bude daňové přiznání, které Trump vytrvale odmítá publikovat a kvůli němuž ho žalují opoziční demokraté, není z prezidentova tweetu zřejmé.

Opozice, usilující o prosazení ústavní žaloby prezidenta kvůli takzvané ukrajinské kauze, vede proti Trumpovi boj hned na několika frontách. Jednou z nich jsou právě daňová přiznání, jejichž zveřejnění sice americké zákony prezidentům nenařizují, ale od dob Richarda Nixona je to v USA běžné. Trump se dosud hájil tím, že jeho majetek je auditován.

Zdroj: ČTK
Další zprávy