reklama
 
 

Apel z Číny: V pátek začne temnota, svrhněte komunisty

18. 12. 2012 13:14
Čína zatýká stovky lidi šířící strach z konce světa. Křesťanská sekta vyzvala ke svržení komunistů

Peking - Čína v posledních dnech stupňuje zátah proti "zlovolným sektám", které šíří zvěsti o blížícím se konci světa.

Ten by měl podle nich nastat s koncem nynějšího cyklu mayského kalendáře, který připadá na 21. prosince 2012. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na čínský tisk.

V odlehlé severozápadní provincii Čching-chaj bylo od minulého týdne zadrženo přes 400 členů křesťanstvím inspirované skupiny s názvem Bůh všemohoucí, která podle státního deníku Global Times věští, že 21. prosince začne třídenní období temnoty.

Skupina prý vyzvala své členy, aby svrhli vládu čínské komunistické strany, kterou označuje za "velkého rudého draka", a věřícím slibuje, že se blíží nová éra, v níž bude vládnout žena-spasitelka.

"V Pekingu se 9. prosince objevilo na slunci velké oko a ukázal se ženský Ježíš. Svět brzy postihnou mohutná zemětřesení a tsunami," citoval deník Global Times z údajného textu skupiny Bůh všemohoucí.

Čínská státní média označila skupinu za kult zla, což je termín používaný čínskými úřady rovněž pro zakázané duchovní hnutí Fa-lun-kung.

Ve východní provincii Fu-ťien a v centrálním městě Wu-chan bylo zadrženo 36 lidí, kteří v městské hromadné dopravě rozdávali letáky o údajné hrozící apokalypse.

"Tito lidé vykonstruovali a roznášeli fámy o konci světa a působili problémy, když z občanů pod touto záminkou lákali peníze a rušili veřejný pořádek," sdělila policie v jihozápadní metropoli Čchung-čchingu.

Předpovědi apokalypsy jsou v Číně velmi sledované, mimo jiné díky místnímu úspěchu hollywoodského katastrofického filmu 2012, který byl částečně inspirován mayským proroctvím.

Zvěstmi o údajném nadcházejícím konci světa byl prý ovlivněn i muž, který v pátek před čínskou školou v provincii Che-nan pobodal 22 dětí a jednoho dospělého.

autor: ČTK | 18. 12. 2012 13:14

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama