Anonym vyhrožuje všem policistům v Dallasu, policejní ředitelství je zabarikádováno

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
Aktualizováno 10. 7. 2016 9:28
Policie v Dallasu zavedla mimořádná bezpečnostní opatření, neboť anonym vyhrožuje všem policistům v Dallasu. Hrozba přišla jen pár dní poté, co černošský útočník zastřelil pět policistů a sedm dalších zranil. Mezitím pokračují protesty proti zastřelení dvou černochů policisty. Uzavřely v sobotu místního času hlavní dopravní tepny několika amerických měst.
Foto: ČTK

Dallas  - Anonym v Dallasu vyhrožuje všem policistům ve městě. Policejní oddělení v reakci na hrozbu podnikla mimořádná bezpečnostní opatření. Oznámila to policie v e-mailovém prohlášení.

Podle místních médií bylo uzavřeno policejní ředitelství a budova je obklopena vozidly zvláštní zásahové policejní jednotky SWAT. Kolem se pohybovali ozbrojenci, napsaly agentury AP a Reuters.

Policie později oznámila, že pátrala po podezřelé osobě, nikoho však nenašla. Popřela, že by formálně uzavřela budovu policejního ředitelství. Podle svědka, na kterého se odvolává agentura Reuters, však byly ulice kolem budovy zabarikádované a vozidla nesměla vjet do oblasti.

Policejní ředitelství v Dallasu žádalo na Twitteru média, aby z jeho okolí přestalo vysílat přímý přenos. Ohrožují tím prý bezpečnost místních policistů.

Hrozba přišla jen pár dní po smrtelné střelbě v Dallasu. Při čtvrteční demonstraci ve městě proti policejnímu násilí proti černochům zastřelil černošský útočník pět policistů a sedm dalších zranil, poranil rovněž dva civilisty.

Mezitím pokračují protesty proti zastřelení dvou černochů policisty. Uzavřely v sobotu místního času hlavní dopravní tepny několika amerických měst. Protesty byly převážně nenásilné, vyjma drobných střetů s pořádkovou policí v Baton Rouge. Několik lidí bylo při protestech zatčeno, píše agentura Reuters.

Protesty se konaly již třetí den. Odstartovaly je zprávy o dalších úmrtích černochů při policejních zásazích v úterý a ve středu. V Minnesotě byl několika výstřely při běžné dopravní kontrole ve středu zabit Philand Castile, kterého policisté zastavili kvůli rozbitému světlu jeho vozu. V Louisianě o den dříve zemřel Alton Sterling, jehož policie kontrolovala na základě anonymního oznámení, že má zbraň.

Oba incidenty, podobně jako mnoho podobných v minulosti, vyvolaly pochybnosti o přiměřenosti policejního zásahu.

Ve čtvrtek se podobné protesty v Dallasu staly místem hromadné vraždy pěti policistů, které zastřelil muž s odstřelovací zbraní. Pachatele policie zabila. Motiv byl zřejmě rasistický: vyšetřovatelé útočníka identifikovali jako pětadvacetiletého černocha Micaha Xaviera Johnsona, který vyjednávačům podle médií řekl, že jeho cílem jsou bělošští policisté.

Pět mrtvých a devět zraněných. Zpočátku poklidná demonstrace proti policejnímu násilí na černoších se v americkém Dallasu změnila v krveprolití. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Paris St. Germain koupil útočníka Icardiho za 1,5 miliardy korun

Za více než 1,5 miliardy korun přestoupil argentinský fotbalista Mauro Icardi z Interu Milán do Paris St. Germain, kde už v této sezoně hostoval. S devítinásobným mistrem francouzské ligy podepsal sedmadvacetiletý útočník smlouvu do roku 2024.

Icardi si loni odchod z Interu vytrucoval. V milánském klubu se nemohl domluvit na prodloužení smlouvy, byl vyřazen z týmu a nesměl s ním dlouho ani trénovat. V září přišel do PSG, v jehož dresu zářil. V 31 zápasech dal 20 gólů a řekl si o setrvání v klubu.

Na základě opce mohl pařížský celek získat Icardiho za 70 milionů eur, ale vzhledem k dopadům koronavirové krize souhlasil Inter podle agentury AFP se snížením částky na méně než 60 milionů eur. Podle italských médií dostane milánský klub 50 milionů okamžitě a dalších osm milionů eur v bonusech. Pokud by se Icardi vracel z PSG do italské ligy, obdrží Inter dalších 15 milionů eur.

"Děkujeme za šest let u nás a přejeme všechno nejlepší v budoucí kariéře," rozloučilo se s Icardim vedení Interu, kam přišel v roce 2013 ze Sampdorie Janov za 13 milionů eur. Za milánský tým odehrál 219 utkání a dal 124 branek.

Další zprávy