Angličanka nabízí rande za peníze, financuje charitu

Andrej Brabec
23. 2. 2010 19:00
Sama má zhoubný nádor a před svou smrtí chce pro charitu získat milion liber

Velká Británie - Třicetiletá Lisa Connellová se rozhodla se svou nemocí vyrovnat pomocí dobročinnosti. Když se dozvěděla, že má neoperovatelný nádor na mozku, stanovila si za cíl získat milion liber (29 miliónů korun) pro charitu.

"Nemohla jsem chodit, byla jsem paralyzovaná a můj táta mi pořídil členství v posilovně, abych se dostala do kondice," řekla Conellová.

Po té, co jí doktoři řekli, že už nemusí nikdy chodit, napsala na svou stránku na sociální síti MySpace, že shromažduje deset tisíc liber. Kromě peněz od lidí, které Lisa neznala, chodily i emaily. Ve zprávách se často psalo, že vypadá sexy. A to ji přivedlo na nápad chodit na "charitativní rande".

Doposud se jejímu projektu Rent A Date For Charity (Pronajměte si rande na charitu) podařilo získat přes 18,5 tisíce liber (536,5 tisíce korun).

Doktoři nedokáží určit, kolik času Lise ještě zbývá. Prý to mohou být dny, měsíce ale i léta. Poprvé za tři roky, po které Lisa zná diagnózu, však nádor přestal růst.

Přestože nádor není možné odoperovat, provedli doktoři léčbu pomocí gama nože, který využívá radiační paprsky namířené na rakovinové buňky.

"Vědí, že to nádor nikdy nezmenší, ale doufají, že ho to alespoň zpomalí," vysvětluje Lisa snahu doktorů.

 

Právě se děje

Další zprávy