Merkelová poletí na návštěvu do Washingtonu. S Trumpem se má setkat už v polovině března

Zahraničí Zahraničí
3. 3. 2017 15:59
Německá kancléřka Angela Merkelová navštíví 14. března Washington, kde se setká s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. S odvoláním na americké úřady o tom informovala agentura Reuters. Půjde o první osobní setkání obou státníků od Trumpovy inaugurace a týkat se pravděpodobně bude témat, jako jsou světová ekonomika, NATO, vztahy s Čínou a Ruskem a boj proti terorismu. Merkelová, která měla vřelý vztah s exprezidentem Barackem Obamou, Trumpa kritizovala za jeho imigrační nařízení. Návštěva Bílého domu má podle Reuters zdůraznit význam spolupráce USA a Německa.
Německá kancléřka Angela Merkelová.
Německá kancléřka Angela Merkelová. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 44 minutami

Boje o Náhorní Karabach pokračují pátým dnem

Boje mezi arménskými a ázerbájdžánskými silami u Náhorního Karabachu pokračují pátým dnem. Baku podle ruských agentur tvrdí, že arménské jednotky utrpěly silné ztráty, Jerevan hovoří o "stabilně napjaté" situaci na frontě a pokračující střelbě během uplynulé noci.

"V noci v oblasti konfliktu zůstalo relativně stabilní napětí. V různých částech (fronty) pokračovaly přestřelky z ručních zbraní a děl," uvedla mluvčí arménského ministerstva obrany Šušan Stepanjanová podle agentury TASS. Nepřítel ve snaze zlepšit své postavení se snažil o přeskupení a přesuny sil, které obránci odhalovali a zneškodňovali, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy