Snímky z Babišovy návštěvy Japonska: Premiér ve fraku u císaře a jízda rychlovlakem

Premiér Andrej Babiš s manželkou Monikou.
Premiér Andrej Babiš vyrazil do Japonska na pracovní cestu společně s manželkou Monikou.
Návštěva začala už v pondělí v Kjótu, jednom z největších japonských měst. Během slavnostního oběda se starostou jedenapůlmilionového Kjóta Daisakuem Kadokawou oba politici jednali o vzájemných vztazích v kultuře, vědě nebo turismu.
...
Premiér se ženou v Kjótu navštívili také Sandžúsangendó, chrám s tisícem a jednou sochou bohyně Kannon.
Foto: Facebook - Andrej Babiš
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
24. 10. 2019 13:41
Český premiér Andrej Babiš ve čtvrtek končí svou oficiální návštěvu Japonska. Společně s manželkou Monikou se tu zúčastnil slavnostního uvedení císaře Naruhita na trůn, kde zastupoval prezidenta Miloše Zemana. Celkem na obřad dorazilo asi 2000 hostů z více než 180 zemí světa. Kromě slavnosti se premiér v Japonsku setkal také s místopředsedou vlády Ománu nebo vietnamským premiérem.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy