Amsterodam postihl blackout, provoz omezilo i letiště

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 27. 3. 2015 11:46
Výpadek proudu zasáhl i vesnice a města v okolí nizozemské metropole. Postupně se vše vrací k normálu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Schiphol Group

Amsterodam - Nizozemskou metropoli postihl dopoledne rozsáhlý výpadek proudu.

Bez elektřiny na čas zůstal nejen celý Amsterodam, ale i přilehlé oblasti, napsala agentura Reuters.

Elektrárenská společnost TenneT na svém webu napsala, že výpadek byl způsoben přetížením rozvodné sítě.

"Dodávky elektřiny jsou postupně obnovovány i na dalších místech," dodala firma po asi hodině a půl od výpadku. Na Twitteru pak upřesnila, že příčinou byla porucha rozvodny na amsterodamském předměstí Dieme.

Provoz musel být zastaven mimo jiné na Schipholu, čtvrtém největším letišti v Evropě, které podle mluvčí rušilo a odklánělo lety na jiná letiště v regionu.

Zastavily se i vlaky

Paralyzována byla rovněž železniční doprava na severu země. Lidé zůstali uvězněni ve výtazích i v metru. Nyní se ale vše vrací k normálu.

Podle informací zpravodajské agentury ANP výpadky proudu postihly velké části provincie Severní Holandsko, včetně města Hilversum, kde sídlí mnoho nizozemských televizních stanic.

 

Právě se děje

před 50 minutami

ČEZ nabere do Temelína kolem 100 nových zaměstnanců

ČEZ letos přijme do jaderné elektrárny Temelín asi 100 lidí. Potřebuje je na různá místa v provozu i jako operátory. Fluktuace v Temelíně je jedno procento, jde hlavně o generační obměnu. Při hledání nových pracovníků pomáhá elektrárně spolupráce s technickými vysokými školami. Temelín přijme zaměstnance do provozu, na pozice spjaté s bezpečností, řízením techniky, péčí o zařízení, IT i nové operátory. "Budeme pokračovat ve standardní generační obměně a ve vykrývání běžných personálních potřeb, což znamená nábor téměř stovky nových lidí," řekl mluvčí. Fluktuace v Temelíně, který má 1288 zaměstnanců, je nízká. Z elektrárny dobrovolně ročně odejde pár lidí, asi procento ze všech zaměstnanců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy