Amsterodam postihl blackout, provoz omezilo i letiště

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 27. 3. 2015 11:46
Výpadek proudu zasáhl i vesnice a města v okolí nizozemské metropole. Postupně se vše vrací k normálu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Schiphol Group

Amsterodam - Nizozemskou metropoli postihl dopoledne rozsáhlý výpadek proudu.

Bez elektřiny na čas zůstal nejen celý Amsterodam, ale i přilehlé oblasti, napsala agentura Reuters.

Elektrárenská společnost TenneT na svém webu napsala, že výpadek byl způsoben přetížením rozvodné sítě.

"Dodávky elektřiny jsou postupně obnovovány i na dalších místech," dodala firma po asi hodině a půl od výpadku. Na Twitteru pak upřesnila, že příčinou byla porucha rozvodny na amsterodamském předměstí Dieme.

Provoz musel být zastaven mimo jiné na Schipholu, čtvrtém největším letišti v Evropě, které podle mluvčí rušilo a odklánělo lety na jiná letiště v regionu.

Zastavily se i vlaky

Paralyzována byla rovněž železniční doprava na severu země. Lidé zůstali uvězněni ve výtazích i v metru. Nyní se ale vše vrací k normálu.

Podle informací zpravodajské agentury ANP výpadky proudu postihly velké části provincie Severní Holandsko, včetně města Hilversum, kde sídlí mnoho nizozemských televizních stanic.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 13 minutami

Okamura bude obhajovat funkci předsedy opoziční SPD

Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) si na sobotní celostátní konferenci zvolí své vedení na příští tři roky. S ohledem na koronavirovou epidemii se jednání bude konat on-line. Funkci předsedy bude obhajovat Tomio Okamura, který hnutí vede od jeho vzniku v roce 2015 a do předloňské konference bylo jeho jméno i v názvu uskupení.

Tříletý mandát ve vedení hnutí obhájil Okamura v polovině července 2018, kdy na volební konferenci v Praze získal 150 ze 152 hlasů, jeden delegát byl proti a Okamura nehlasoval. Funkci si tehdy udržel i místopředseda hnutí a šéf poslaneckého klubu Radim Fiala, kterému delegáti dali 149 hlasů. Členy končícího předsednictva jsou ještě poslanci Radovan Vích a Radek Rozvoral a bývalý poslanec Jaroslav Holík. Na sobotní konferenci bude 85 delegátů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy