reklama
 
 

Americký voják plánoval útok v Kalifornii. O nákupu bomby mluvil s informátorem FBI

29. 4. 2019 23:45
Vyšetřovatelé v USA zmařili útok, který plánoval bývalý americký voják, který přestoupil na islám. 26letý Mark Steven Domingo plánoval použít výbušniny a způsobit "co nejvíce obětí", uvedla dnes agentura Reuters s odvoláním na prohlášení prokuratury. Agenti FBI ho ale odhalili a minulý týden v pátek zadrželi.

Domingo, který v minulosti sloužil v Afghánistánu, chtěl podle všeho zaútočit uplynulou neděli na shromáždění v kalifornském Long Beach. Podle prokuratury měla být exploze odvetou za nedávné teroristické útoky na dvě mešity v novozélandském městě Christchurch. Při březnových útocích tam australský pravicový extremista zabil 50 lidí.

"Vyšetřování úspěšně zmařilo velmi reálnou hrozbu, kterou představoval voják vycvičený pro boj, který opakovaně uvedl, že chce způsobit co nejvíce obětí," uvedl ve svém prohlášení kalifornský státní zástupce Nick Hanna. Voják se se svým plánem svěřil na internetu. Netušil ale, že jeho protějšek, kterého žádal o pomoc při shánění bomby, je informátorem a pracuje pro FBI. Jestliže bude muž shledán vinným, může mu hrozit trest až 15 let vězení.

autor: ČTK | 29. 4. 2019 23:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama