Americký voják, který utekl do KLDR, se vrátil do Spojených států

ČTK ČTK
28. 9. 2023 22:55
Americký voják, který utekl do KLDR, se vrátil do Spojených států

 Americký vojín Travis King, který v červenci bez povolení překročil severním směrem ostře střeženou hranici mezi Jižní Koreou a KLDR, se dnes vrátil na území Spojených států. Brzy ráno přistál na americké vojenské základně v Texasu, uvedl server CNN s odkazem na představitele amerického ministerstva obrany. Během dne byl převezen do vojenské nemocnice v Texasu, kde se podrobí prohlídkám, oznámil Pentagon.

King přiletěl americkým vojenským letadlem a přistál na základně San Antonio-Fort Sam Houston. Kamera CNN zachytila, jak Kinga z letadla vyprovází několik lidí. Ti se setkali s úředníky, kteří čekali na přistávací ploše a kteří pak odvedli Kinga do jiné části vojenské základny, mimo dohled kamery.

Vojín byl ve středu po dvou měsících vyhoštěn ze Severní Koreje do Číny a předán americké straně. King byl z Číny letecky přepraven na americkou vojenskou základnu v Jižní Koreji, odkud byl vrácen do Spojených států.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy