Americký rapper A$AP Rocky dostal u švédského soudu podmínku, orodoval za něj i Trump

ČTK ČTK
14. 8. 2019 16:12
Švédský soud uložil americkému rapperovi A$AP Rockymu podmíněný trest za napadení devatenáctiletého Mustafy Jafariho, na kterého hudebník v červenci zaútočil společně s dvěma společníky před jednou stockholmskou restaurací. Oba další útočníci dostali také podmínku. O soudním verdiktu v ostře sledovaném případu, do kterého se vložil i americký prezident Donald Trump, informovala agentura AP.
A$AP Rocky
A$AP Rocky | Foto: Reuters

Soud podle závěrečného prohlášení dospěl k závěru, že se nejednalo o natolik závažný čin, aby kvůli němu šli tři muži do vězení. Odsouzení mají také napadenému zaplatit celkem 12 500 švédských korun (30 tisíc korun).

Švédská policie zadržela rappera a dva další muže počátkem července. Podle obžaloby napadený Jafari při bitce utržil řezné rány a byl zbit a zkopán, když byl na zemi. Rapper přiznal, že muže k zemi srazil, bil ho a kopal. Tvrdí ale, že jednal v sebeobraně. Jafari rappera před potyčkou delší dobu pronásledoval a svědci potvrdili, že ho Rocky několikrát vyzval, aby je nechal na pokoji.

Rapperovi hrozilo až dvouleté vězení, od začátku srpna čekal na vynesení rozsudku na svobodě.

Za osvobození A$AP Rockyho orodovalo mnoho známých osobností včetně amerického prezidenta, první dámy Melanie Trumpové nebo celebrity Kim Kardashianové Westové.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy