Americký parašutista seskočil bez padáku ze 7,6 kilometru. Překonal dosavadní světový rekord

ČTK ČTK
31. 7. 2016 8:54
Parašutista Luke Aikins překonal dosavadní rekord, když seskočil bez padáku z výšky 7620 metrů a následně přistál v síti v jižní Kalifornii. Dvaačtyřicetiletý odvážlivec má na svém kontě již 18 000 seskoků. Nejnovější rekord se uskutečnil v Simi Valley. Síť, ve které přistál, měla rozměry 30krát 30 metrů. Informovala o tom agentura Reuters. "Aikinsův skok představuje vyvrcholení jeho 26leté kariéry. Jde zároveň o jeho osobní a světový rekord, pokud jde o seskod z nejvyšší výšky bez padáku či wingsuitu," uvedl parašutistův mluvčí Justin Aclin. Wingsuit je oblek s nosnými látkovými plochami, které umožňují klouzavý let.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters


 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 46 minutami

Pět mrtvých po atentátu na vozidlo Tálibánu v afghánském Dželálábádu

Vozidlo radikálního hnutí Tálibán, které od poloviny srpna vládne v Afghánistánu, se stalo v neděli ve městě Dželálábád terčem dalšího bombového útoku. Podle prvních zpráv agentury AP si vyžádal pět mrtvých, včetně dvou civilistů, z nichž jedno bylo dítě. Tálibán se k incidentu dosud nevyjádřil.

Další zprávy