Americký Kongres dostal "nové znepokojivé informace" o Boeingu 737 MAX

ČTK ČTK
24. 12. 2019 21:14
Americký Kongres dostal nové znepokojivé informace o Boeingu 737 MAX. Firma, kterou po dvou smrtelných nehodách těchto strojů vyšetřuje americké ministerstvo spravedlnosti a právě Kongres, dokumenty dodala v pondělí večer jen několik hodin po rezignaci generálního ředitele Dennise Muilenburga. Uvedl to podle agentury AFP asistent kongresové dopravní komise.
Boeing 737 MAX, ilustrační foto
Boeing 737 MAX, ilustrační foto | Foto: Reuters

Dokumenty "podle všeho poukazují na velmi znepokojivý obraz" reakce Boeingu na obavy o bezpečnost strojů MAX 737 MAX, uvedl podle AFP poradce Kongresu. Podle agentury Reuters, která se odvolává na asistenta, který se nepřál být jmenován, z nich také vyplývá, že se někteří zaměstnanci firmy aktivně snažili bránit v práci vyšetřovatelům.

Boeing čelí desítkám soudních sporů s rodinami pasažérů, kteří zahynuli při nehodách letadel 737 MAX loni v říjnu v Indonésii a letos v březnu v Etiopii. Společnost minulý týden oznámila, že výrobu letadel 737 MAX, která po tragických haváriích nesmějí od letošního jara létat, od ledna pozastavuje.

Video: Animace zřícení dvou Boeingů 737 MAX. Údaje ukazují "jasnou podobnost"

Animace agentury Reuters ukazuje, jak podle posledních informací mohly vypadat havárie Boeingu 737 MAX společností Ethiopian Airlines a Lion Air. | Video: Reuters

 

Právě se děje

Další zprávy