Americké volební superúterý. Rozhoduje se v deseti státech

Americké volební superúterý. Rozhoduje se v deseti státech
Mitt Romney na mítinku v Knoxville v Tennessee.
Odvoleno. Mitt Romney vychází z volební místnosti v Belmontu v Massachusetts.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
7. 3. 2012 7:30

Republikánské primárky dospěly do velmi důležitého bodu. Voliči vybírali kandidáta do prezidentských voleb během takzvaného superúterý v deseti státech najednou. Nejdůležitější je v Ohiu vyhrál Mitt Romney, když o pouhé procento porazil Ricka Santoruma.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy