Americké velvyslanectví v Izraeli se zatím nestěhuje. Trump přesun do Jeruzaléma odložil

ČTK ČTK
1. 6. 2017 16:20
Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek odložil přesun amerického velvyslanectví v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma. S odvoláním na úřady USA o tom informovaly agentury Reuters a AP. Trump sliboval přesunutí ambasády už během své předvolební kampaně. Nyní podepsal doložku k zákonu, která odsouvá stěhování nejméně o dalšího půl roku. Kongres USA schválil přesun ambasády do Jeruzaléma už v roce 1995. Zastupitelský úřad se měl přestěhovat do 31. května 1999. Od té doby ale všichni američtí prezidenti každých šest měsíců podepisují odklad platnosti zákona. A teď tak v poslední možný den učinil i Trump.
Trump na návštěvě Jeruzaléma.
Trump na návštěvě Jeruzaléma. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno teď

V centru Minsku se upálil člověk, motiv jeho činu zatím není znám

V centru běloruského hlavního města Minsku se před sídlem vlády zapálil muž, uvedl v pátek nezávislý server Tut.by s odvoláním na očitá svědectví a pořízené snímky a videa. Zraněného odvezla do nemocnice sanitka. "Zatím nemáme informace, že by někdo zemřel," řekla mluvčí ministerstva vnitra Olga Čemodanovová podle agentury Interfax.

Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že zraněný je v bezvědomí a podle prvního vyšetření záchranářů utrpěl popáleniny na více než 50 procentech těla. "Pětatřicetiletý muž se polil nezjištěnou tekutinou a pak se zapálil. Plameny uhasili kolemjdoucí a policisté," uvedli vyšetřovatelé podle Tut.by. O totožnosti a motivech zraněného se zatím neobjevily podrobnější informace.

Zdroj: Zahraničí
před 21 minutami

Pražská policie prověřuje čtvrteční incident ve sněmovně, při kterém poslanec Volný fyzicky napadl jiného poslance, pro podezření z výtržnictví.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Opoziční ODS, KDU-ČSL a TOP 09 budou usilovat o zřízení sněmovní vyšetřovací komise k havárii na Bečvě. Pokud neuspějí, založí expertní tým.

Zdroj: ČTK
Další zprávy