Video: Americké letce zaskočil záhadný létající objekt. Kulaté UFO natočili přímo v kokpitu stíhačky

Zahraničí Zahraničí
13. 3. 2018 20:01
Zveřejněné video je jen špička ledovce, Pentagon má záběrů UFO daleko víc, je přesvědčen expert.
Pentagon má tajný program na výzkum UFO. Tohle natočili piloti stíhaček nad Pacifikem | Video: U.S. DEPARTMENT OF DEFENSE

Washington - Piloty americké stíhačky překvapil v roce 2004 záhadný objekt, který se v jejich blízkosti řítil oblohou. Byl kulatý a nevydával skoro žádný žár.

O čtrnáct let později unikátní záběry, které letci natočili přímo v kokpitu svého letounu, zveřejnila americká stanice CNN.

Video s názvem Go Fast poskytla novinářům organizace The Stars Academy of Arts and Science, která se výzkumem UFO (tedy neidentifikovaných létajících předmětů) zabývá. Pracuje pro ni i Luis Elizondo, který dříve vedl tajný program Pentagonu zaměřený právě na UFO.

"To, co teď lidé vidí, jsou jen tři videa," řekl Elizondo CNN. "Existuje ale spousta přesvědčivých důkazů, že tohle je jen špička ledovce." Takových materiálů má podle něj Pentagon mnohem více a je třeba o tom veřejně debatovat.

Elizondo připomněl, že jeho organizace získala přístup k videu legálně a ministerstvo obrany schválilo jeho zveřejnění.

Zmíněné záběry se poprvé objevily v médiích loni, kdy americké ministerstvo obrany potvrdilo, že se jeho experti přestali zabývat identifikací neznámých objektů v letectví.

Tajný program na výzkum UFO

Mezi lety 2007 a 2012 v Pentagonu fungoval tajný projekt na výzkum UFO. I po skončení projektu se experti na ministerstvu neidentifikovanými objekty na obloze dál zabývali, i když v omezené míře.

Bezpečnostní analytik CNN David Soucie, který pracoval v civilních agenturách pro letectví, si v záběrech na videu všiml, že objekt vydává jen malý žár. Lituje proto, že tajný vládní program skončil a záhada zůstane nerozluštěná. "Nenapadá mě skutečně žádné vysvětlení," shrnul Soucie.

Luis Elizondo upozornil také na "záhadné podobnosti" mezi videem, které v pondělí poskytl CNN, a záznamy z loňského roku - včetně umístění objektu v americkém vzdušném prostoru, přítomnosti pilotů amerického námořnictva nebo tvaru objektů.

Podle něj nemuselo nutně jít o "malého zeleného vetřelce z vesmíru", ale nemůže to vyloučit. A i kdyby to bylo jen cizí letadlo, tak je na pováženou, že se dostalo do amerického prostoru.

"Mohlo to být cokoliv, a proto si myslím, že se na to musíme podívat," řekl Elizondo. "Mohli to být Rusové nebo Číňané. Mohl to ale být zelený mužíček z Marsu," dodal s nadsázkou.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Dálnici D2 u Lanžhota směrem na Slovensko uzavřela nehoda

Na dálnici D2 u Lanžhota ve směru na Slovensko se nad ránem stala nehoda dvou dodávek a dálnice je neprůjezdná. Policisté dopravu odklánějí na sjezdu na Břeclav přes město a přes Lanžhot.

Nehoda si podle mluvčí záchranky vyžádala jen jedno lehké zranění, řekla její mluvčí Hedvika Kropáčková.

"Na místě jsme ošetřili jednoho muže s poraněnou rukou, jeho stav nevyžadoval ani převoz do nemocnice," doplnila Kropáčková.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Novozélandští potápěči hledají poslední dvě oběti sopky

Policejní potápěči znovu začali prohledávat vody blízko novozélandského ostrova White Island, kde v pondělí vybuchla sopka. Cílem je najít dvě zbývající těla obětí výbuchu, uvedla novozélandská policie. Nejméně jedno tělo bylo spatřeno ve vodě a záchranáři se v sobotu na ostrov nevrátí, uvedl server BBC.

V pátek se při vysoce rizikové operaci podařilo z ostrova dostat šest těl, která byla poslána k identifikaci do Aucklandu. Při erupci podle současných zpráv zemřelo 14 osob, kolem 20 osob zůstává v intenzivní péči v nemocnici kvůli těžkým popáleninám.

před 1 hodinou

Rakouští protiteroristé zneškodnili splašenou krávu. Je to tu jak na Divokém západě, tvrdí ochránci

Údiv v Rakousku vyvolal zásah protiteroristické policejní jednotky, která tento týden zneškodnila splašenou krávu. Ochránci zvířat mluví o praktikách jako na Divokém západě.

Kráva ve vsi Matrei am Brenner zdivočela při nakládání na auto, které ji mělo odvézt na porážku. Porazila a zranila přitom jistého muže a pak prchla na blízké železniční koleje. Majitel se snažil agresivní zvíře odchytit a když se to nepovedlo, zavolali lidé policii.

Na místo dorazili členové protiteroristické jednotky Cobra, kteří byli zrovna nedaleko se svým vrtulníkem, a když kráva přešla z kolejí na louku, větším počtem výstřelů ji usmrtili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy