Další bombardování v Sýrii. Letadla přiletěla z Turecka

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 24. 9. 2014 10:41
Nálety se soustřeďují na oblast kolem kurdského města Kobani, kde vede Islámský stát pozemní ofenzívu.
Útoky na Sýrii začaly včera střelami s plochou dráhou letu Tomahawk.
Útoky na Sýrii začaly včera střelami s plochou dráhou letu Tomahawk. | Foto: DVTV

Damašek - Letadla ve středu ráno znovu bombardovala území Sýrie.

Podle agentury Reuters se nálety soustřeďují na okolí města Kobaní, kde organizace Islámský stát vede ofenzívu proti kurdským bojovníkům.

Více než 150 tisíc syrských Kurdů v posledních dnech uprchlo do Turecka.

Podle Reuters stroje přiletěly ve směru od Turecka a zcela jistě nepatřily syrské armádě. Není tak jasné, zda šlo o americké, nebo turecké bombardování. Ankara nicméně tvrdí, že letouny nebyly její, ani je nezaznamenala ve svém vzdušném prostoru.

Nálety na pozice Islámského státu v Sýrii začaly v noci z pondělí na úterý údery na město Rakká, které je hlavní baštou islamistů.

Pentagon v úterý varoval, že válka proti extremistům v Sýrii a Iráku bude dlouhá a potrvá možná roky spíše než týdny a měsíce.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V porotě letošní soutěže Miss Germany zasednou po 93 letech pouze ženy

Zasedne v ní například přebornice v karate, televizní hlasatelka či bývalá krajně pravicová politička. Poprvé za 93 let existence v ní ale nebude zastoupen ani jeden muž, napsal britský list The Times.

Motto nově koncipované Miss Germany zní "Podpora autentických žen". Šestnáct adeptek na titul porotkyně příští měsíc posoudí na základě jejich osobností a životních příběhů.

Neznamená to, že se v porotě v budoucnu už žádný muž neobjeví, řekl šéf soutěže Max Klemmer. Nicméně každý, kdo se bude chtít porotcem stát, bude muset projít testem, zda se ztotožňuje s novým konceptem soutěže.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při útoku ozbrojenců na motel v mexickém státě Guanajuato zemřelo nejméně devět lidí

Skupině těžce ozbrojených mužů se podařilo uprchnout. Útočníci se vloupali do hotelu a restaurace u silnice, kde zahájili palbu. V zařízení zemřelo šest lidí, mezi nimi také dvě zaměstnankyně motelu, kuchařka a servírka.

Stát Guanajuato ve středním Mexiku je důležitým průmyslovým centrem. Zločinné gangy jsou zde velmi aktivní, a to zejména při krádeži paliva. a Není výjimkou, že útočí právě na místa, kde často zastavují řidiči kamionů, píše agentura AFP. 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Koronaviru podlehlo již 56 lidí, podezření na infekci hlásí Vídeň

Novému koronaviru v Číně podlehlo již 56 lidí a nakažených je přes 2000. S odvoláním na úřady provincie Chu-pej, odkud se infekce začala šířit, o tom informovaly zahraniční tiskové agentury. První nemocnou s podezřením na koronavirus - čínskou letušku - dnes oznámilo Rakousko, první potvrzený případ rovněž ohlásila Kanada.

Zdroj: ČTK
Další zprávy