Americké letadlo zabilo v Mosulu útočníka z Benghází

ČTK ČTK
23. 6. 2015 7:06
Mrtvým je Alí Harzí. Muže téhož jména v souvislosti s útokem, při němž v roce 2012 zahynuli čtyři Američané včetně velvyslance, soudilo a osvobodilo Tunisko.
Útok na americký konzulát v libyjském Benghází.
Útok na americký konzulát v libyjském Benghází. | Foto: Reuters

Washington - Při americkém leteckém úderu v Iráku zahynul jeden z radikálů, které USA spojují s útokem na konzulát v libyjském Benghází. Oznámilo to americké ministerstvo obrany.

Mrtvým je Alí Harzí. Muže téhož jména v souvislosti s útokem, při němž v roce 2012 zahynuli čtyři Američané včetně velvyslance, soudilo a osvobodilo Tunisko.

Letecký útok se odehrál před týdnem v severoiráckém Mosulu, který je v držení radikálů z Islámského státu (IS). Za informace vedoucí k Harzího dopadení vypsalo americké ministerstvo zahraničí odměnu tři miliony dolarů (72 milionů korun), uvedla agentura AFP.

Harzí byl jediný, kdo byl po atentátu kvůli podezření z jeho přípravy zadržen. Po výsleších a soudním líčení v Tunisku byl však kvůli nedostatku důkazů propuštěn. Podle AFP se poté stal významným představitelem IS v Iráku.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Zápasník Artur Omarov postoupil na olympijské hry

Zápasník řecko-římským stylem Artur Omarov se probojoval na olympijské hry. Na turnaji světové kvalifikace v Sofii porazil tři soupeře a coby finalista váhové kategorie do 97 kilogramů si jako jediný český reprezentant zajistil účast v Tokiu. Pod pěti kruhy bude soutěžit ve 32 letech poprvé.

"Jsem strašně šťastný. Konečně se mi to podařilo, po takový době," radoval se ve videopřenosu na facebooku Českého svazu zápasu po klíčovém vítězství nad Litevcem Viliusem Laurinaitisem. Na cestě do semifinále předtím porazil Damiana von Euwa ze Švýcarska a Němce Petera Öhlera. V neděli se utká o turnajové prvenství s Alexem Szökem z Maďarska.

Další zprávy