reklama
 
 

Americká základna má pohotovost. Hledá ozbrojeného vetřelce

25. 4. 2014 0:05
Areál Point Loma v kalifornském San Diegu je uzavřený a personál i návštěvníci dostali pokyn, aby se ukryli. Do areálu prý pronikl neznámý člověk se zbraní.

San Diego - Námořní základna Point Loma v kalifornském San Diegu  vyhlásila pohotovost. Do areálu podle zatím nepotvrzených zpráv pronikl neznámý člověk se zbraní, bezpečnostní jednotky po něm pátrají.

Portál 10news.com citoval svědka, který hovořil i o možné střelbě. Server theepochtimes.com uvedl, že poplach podle všeho vyvolala dvojice s airsoftovými zbraněmi.

Základna Point Loma, která je jedním ze tří hlavních komplexů amerického námořnictva v San Diegu, prozatím odmítla incident komentovat. Areál je uzavřený a personál i návštěvníci dostali pokyn, aby se ukryli. Na základně je mimo jiné výcvikové středisko.

Jeden ze svědků události, který se podle 10news.com skrývá v uzamčené třídě, řekl, že slyšel "možnou střelbu".

Web theepochtimes.com uvedl, že poplach vyvolala dvojice lidí s airsoftovými pistolemi. Airsoftové zbraně, které jsou často replikami skutečných střelných zbraní, používají jako munici malé kuličky.

Americká armáda se za posledních zhruba šest měsíců potýkala s třemi případy střelby na svých základnách. Naposledy se tak stalo v komplexu Fort Hood ve státě Texas, kde počátkem dubna voják s mentálními problémy zabil tři lidi, několik dalších zranil a poté spáchal sebevraždu. Tyto incidenty a série podobných případů na veřejných místech, jako jsou školy nebo obchodní centra, vyvolaly celostátní debaty o změně dosavadní poměrně shovívavé právní úpravy prodeje střelných zbraní v USA.

autor: ČTK | 25. 4. 2014 0:05

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama