Americká stíhačka se zřítila při čerpání v oblacích. Pád natočili kolemjdoucí

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
1. 10. 2020 13:15
Stíhací letoun F35-B americké armády se v úterý odpoledne zřítil po kolizi s tankerem v oblacích v odlehlé pouštní oblasti Jižní Kalifornie. Pilot se katapultoval, jeho stav je stabilizovaný. Posádka druhého letadla bezpečně přistála a vyvázla bez zranění. Dopad v poušti zaznamenali na mobilní telefon dva muži, kteří stáli jen několik set metrů daleko.
Havárie amerického vojenského letadla v poušti | Video: Reuters

Podle webu Popularmechanics.com se havárie stala při vojenském cvičení. Letecká stanice Námořní pěchoty v Yumě pouze uvedla, že při čerpání došlo ke kontaktu. Další informace neuvedla s odkazem na začínající vyšetřování.

Bombardér F35 patří k nejmodernějším strojům americké armády. Umí mj. přistát kolmo k zemi a radary ho díky zastírací technologii stealth takřka nepostřehnou. Tomu odpovídá i astronomická částka za jeden kus - v přepočtu letoun stojí přes dvě miliardy korun.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy