reklama
 
 

Americká armáda začne přijímat i transsexuály. Jsou jich v ní už tisíce, svůj stav ale musí tajit

25. 6. 2016
V americké armádě je už dnes podle odhadů až patnáct tisíc transsexuálů. Ti ale svoji identitu musí tajit. Od příštího měsíce to prý nebude nutné - ministerstvo obrany prý plánuje zákaz armádní služby pro otevřeně transgenderové osoby zrušit. Dosavadní pravidla jsou prý zastaralá a armádu poškozují. Homosexuálové už mohou v armádě sloužit od roku 2011.

Washington - Americké ministerstvo obrany plánuje už příští měsíc zrušit zákaz armádní služby pro otevřeně transgenderové osoby. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na své zdroje v Pentagonu. Už v roce 2011 armáda povolila službu příslušníků armády s otevřeně homosexuální orientací.

Podle ministra obrany Ashtona Cartera jsou pravidla zapovídající službu transsexulálů zastaralá a armádu poškozují.

Organizace bojující za práva sexuálních menšin plány ministerstva vítají. "Transgenderoví příslušníci ozbrojených složek si zhluboka vydechnou," komentovala chystané zrušení zákazu Ashley Broadwayová-Macková, šéfka sdružení rodinných příslušníků armádních zaměstnanců AMPA.

Podle odhadů americká armáda zaměstnává až 15 000 transgenderových osob, ti ale museli až dosud svou identitu tajit, protože jinak by v ní dál pracovat nemohli.

autor: ČTK | 25. 6. 2016

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama