Američané útočili poblíž Aleppa. Mešitu jsme ale nezasáhli, civilní oběti nejsou, tvrdí

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
17. 3. 2017 17:18
Spojené státy přiznaly, že jejich letadla ve čtvrtek bombardovala oblast Al-Džiná v Sýrii, nedaleko města Aleppo, kde přišlo o život několik desítek lidí. Mezinárodní koalice, které velí USA, ale popřela, že útočila na mešitu a na civilisty. Cílem útoku prý byli účastníci schůzky radikálů z organizace Al-Káida. Podle mluvčího Pentagonu během náletu zemřelo "mnoho členů Al-Káidy". Údajně o život nepřišli žádní civilisté. Mluvčí zároveň ukázal novinářům snímek oblasti, kde došlo k náletu. Na něm byla podle agentury Reuters vyfocená nepoškozená mešita.
Trosky v oblasti Al-Džiná nedaleko Aleppa.
Trosky v oblasti Al-Džiná nedaleko Aleppa. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 36 minutami

Polovina kontrolovaných e-shopů v prvním čtvrtletí porušila zákon, zjistila inspekce

Polovina internetových obchodů, které kontrolovala v letošním prvním čtvrtletí Česká obchodní inspekce (ČOI), porušila předpisy. Nejčastěji se zjištěná pochybení týkala zákona o ochraně spotřebitele a inspekce za ně uložila pokuty za téměř 1,5 milionu korun. V tiskové zprávě to v pondělí uvedla ČOI, která ve sledovaném období, poznamenaném epidemií nemoci covid-19, provedla meziročně šestkrát více kontrol e-shopů. Vzhledem k uzavření mnohých kamenných prodejen kvůli protikoronavirovým opatřením se totiž prodej přes internet výrazně zvýšil.

"Výsledky kontrol v 1. čtvrtletí 2021 potvrzují, že u internetového prodeje dochází stále k vysokému počtu porušování spotřebitelské legislativy," uvedl ředitel ČOI Mojmír Bezecný. Podle něj e-shopy často neinformují zákazníky o subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů nebo o jejich právech týkajících se reklamace zboží. Dopouští se i nekalých obchodních praktik a často poskytují lživé či neúplné údaje o výrobku, dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy