Američanku i s řidičem unesli v národním parku v Ugandě, chtějí půl milionu dolarů

ČTK ČTK
3. 4. 2019 18:50
Ugandské bezpečnostní síly pátrají po 35leté Američance a místním řidičovi, které unesli v přírodní rezervaci čtyři muži a žádají výkupné půl milionu dolarů (bezmála 11,5 milionu korun). Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní policii.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Skupinku turistů obklíčili čtyři ozbrojení muži v úterý v Národním parku královny Alžběty na jihozápadě Ugandy. Drželi je v šachu zbraněmi, následně popadli dva členy skupinky a zmizeli v křoví. Později prostřednictvím telefonu jednoho z unesených požádali o výkupné půl milionu dolarů, uvedla policie.

Zbylé čtyři turisty "zanechali (únosci) na místě a nijak jim neublížili", informovalo ugandské mediální centrum. Po unesených pátrá policie, armáda a strážci parku.

K únosům dochází v ugandských přírodních parcích zřídka, napsala agentura AP. Národní park královny Alžběty patří k populárním cílům turistů.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Salač zajel v trénincích Moto3 v Aragónu šestý nejlepší čas

Český motocyklový závodník Filip Salač si v pátek v rámci Velké cenu Aragónu třídy Moto3 zapsal v kombinovaném pořadí obou měřených tréninků šestý nejlepší čas. Výkonem 1:59,103 minuty zaostal o půl vteřiny za nejrychlejším mužem dne, jímž se stal Ital Andrea Migno. Salačův týmový kolega Jakub Kornfeil obsadil dvanáctou příčku se ztrátou tři čtvrtě vteřiny na lídra.

Další zprávy