Američané zajali údajného spolupachatele útoku v Benghází. Bude postaven před soud, řekl Trump

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
Aktualizováno 30. 10. 2017 21:43
Spojené státy zajaly v Libyi Mustafu Imáma, který se zásadní měrou podílel na útoku proti americkému konzulátu v Benghází v září 2012. Informovala o tom agentura AP, v pondělí večer to potvrdil i prezident Donald Trump. Zajatec je už na cestě do USA.
Útok na americký konzulát v Benghází.
Útok na americký konzulát v Benghází. | Foto: Reuters

Washington - Americké zvláštní jednotky zajaly v Libyi muže, který se údajně zásadní měrou podílel na útoku proti americkému konzulátu v Benghází v září 2012. Při incidentu zahynul velvyslanec Christopher Stevens, jeden zaměstnanec ministerstva zahraničí a dva najatí bezpečnostní pracovníci.

Bílý dům v prohlášení uvedl, že zadrženým je Mustafa Imám. Podle prezidenta Donalda Trumpa, který zásah schválil, bude muž v USA postaven před soud. Zajatec je podle agentur již přepravován do Spojených států.

Operace vedoucí k jeho zadržení byla provedena v součinnosti s mezinárodně uznávanou libyjskou vládou.

Incident se přetřásal mimo jiné během loňské předvolební kampaně, kdy na prezidentku kandidovala Hillary Clintonová, která v době útoku byla ministryní zahraničí ve vládě demokrata Baracka Obamy.

Clintonové republikánští politici kladli za vinu, že nedokázala životy Američanů ochránit.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brankář Škarek opustil kemp Islanders a zamířil na farmu

Český hokejový brankář Jakub Škarek se z tréninkového kempu New York Islanders přesunul na farmu do Bridgeportu. Devatenáctiletého odchovance Jihlavy, jehož si Islanders vybrali loni ve třetím kole draftu na 72. pozici, čeká první sezona v Severní Americe. V minulém ročníku chytal Škarek ve finské lize za Pelicans Lahti.

Škarek uzavřel loni v červenci s Islanders tříletou nováčkovskou smlouvu. Za Lahti odchytal 22 utkání s průměrem 2,45 obdržené branky na zápas, úspěšností zákroků 90,58 procenta a jednou udržel čisté konto. V sedmi duelech nastoupil i ve druhé nejvyšší finské lize za Peliitat Heinola.

Další zprávy