Američané se bojí další střelby. V New Yorku panikařili kvůli hlasité motorce

ČTK ČTK
7. 8. 2019 11:37
Motocyklový rachot vyvolal zděšení mezi lidmi na newyorském náměstí Times Square, podobně jako hádka v obchodu Walmart v Baton Rouge v Louisianě. Lidé prchali v obavě ze střelby a místní média dávají incidenty do souvislosti s nervozitou, která panuje po víkendových masakrech v Texasu a v Ohiu. Při nich dva střelci povraždili nejméně 31 lidí.
Záběry z Times Square, kde hlasitý motocykl vyvolal paniku. | Video: Youtube.com / CBS New York

Paniku na newyorském Times Square měl v úterý večer na svědomí vadný výfuk motocyklů, nikoli další střelec, ujistila policie. Podobnou reakci lidí, tentokrát v obchodě Walmart v Louisianě, způsobili podle agentury AP dva zákazníci, kteří na sebe v hádce vytáhli zbraně.

Strach z nových případů střelby na veřejnosti ve Spojených státech zesílil poté, co o víkendu zahynulo 22 lidí v centru Walmart v texaském El Pasu a dalších devět při konfliktu před jedním z barů ve městě Dayton v Ohiu.

"Na Times Square není žádný střelec. To jen projíždějící motocykly zněly jako střelba," uvedla newyorská policie na Twitteru. Dodala, že obdržela četná volání na nouzovou linku 911, a vyzvala veřejnost, aby nepodléhala panice. "Oblast Times Square je velice bezpečná!" ujistila.

Times Square zahrnuje prostor mezi Broadwayí a Sedmou avenue na Manhattanu. Představuje jednu z nejznámějších turistických atrakcí New Yorku a středisko zábavy. Hluk motocyklů zněl podle očitých svědků jako výstřely a hodně lidí raději uteklo do okolních budov a obchodů.

Podobně v Baton Rouge, hlavním městě amerického státu Louisiana, vyvolala paniku mezi zákazníky obchodu Walmart hádka mezi dvěma muži, kteří na sebe vytáhli zbraně. Zákazníci utíkající z obchodu si zjevně mysleli, že dojde na střelbu, někteří dokonce slyšeli zvuky, které považovali za výstřely. Místní šerif Sid Gautreaux nicméně uvedl, že se nezjistilo, že by se ve Walmartu opravdu střílelo, vyšetřování ale pokračuje. Jeden z mužů, který vytáhl zbraň, byl zadržen, po druhém se pátrá.

 

Právě se děje

Další zprávy