Američané po měsíci objevili potopenou nákladní loď. Kapitán se pokoušel proplout hurikánem

ČTK ČTK
1. 11. 2015 8:27
Loď amerického vojenského námořnictva se potopila počátkem října během hurikánu Joaquin u Bahamských ostrovů. Na palubě bylo třiatřicet lidí z USA a Polska. Úřady odvolaly pátrání po posádce týden po neštěstí.
Potopená loď El Faro.
Potopená loď El Faro. | Foto: Reuters

Jacksonville (USA) - Americký pátrací tým v sobotu podle všeho nalezl nákladní loď El Faro, která se počátkem října potopila během hurikánu Joaquin u Bahamských ostrovů se 33 členy posádky na palubě. Oznámil to americký Národní úřad pro bezpečnost dopravy. Americká pobřežní stráž pátrání po posádce po týdnu ukončila.

Pátrací tým na lodi amerického vojenského námořnictva Apache za pomoci sonaru lokalizoval loď v hloubce kolem 4570 metrů. Potopené plavidlo se našlo zhruba v oblasti poslední známé polohy lodi El Faro a na délku měří 241 metrů, stejně jako hledaná loď. Totožnost lodi nyní musí potvrdit dálkově řízené podmořské vozidlo.

Na palubě kontejnerové lodi bylo 33 lidí z USA a Polska, nalezeno bylo tělo jednoho mrtvého. Plavidlo se potopilo na cestě z Floridy do Portorika. Posádka v bouři ohlásila ztrátu pohonu a nabírání vody. Není jasné, proč se kapitán lodi rozhodl proplout hurikánem, v němž rychlost větru dosahovala 140 kilometrů v hodině.

 

Právě se děje

Další zprávy