Američan byl obviněn z vražd dvou policistů v Iowě. Přišel se sám udat

ČTK ČTK
3. 11. 2016 22:00
Americké úřady ve čtvrtek obvinily šestačtyřicetiletého muže z Iowy z vražd dvou policistů, které se staly ve středu nad ránem. Policie stále hledá motiv zřejmého střelce, který měl podle agentury AP vážné finanční problémy a soud mu nařídil opustit dům jeho matky, kde proti její vůli žil.
Scott Michael Greene
Scott Michael Greene | Foto: Reuters

Des Moines (USA) - Obviněný Scott Michael Greene se ve středu sám ohlásil úřadům poté, co po něm policie vyhlásila rozsáhlé pátrání kvůli smrti dvou policistů, kteří byli zastřeleni krátce po sobě ve svých hlídkových vozech na předměstí iowské metropole Des Moines.

Podle vyšetřovatelů je Greene zastřelil ze zálohy puškou, kterou ve čtvrtek nalezli pátrací psi. Pokud bude usvědčen z obou případů vraždy prvního stupně, automaticky dostane doživotní trest bez možnosti předčasného propuštění.

Nezaměstnaný otec dospívající dcery Greene žil podle soudních dokumentů ve sklepě domu své šestašedesátileté matky v Urbandale, v jehož okolí došlo k vraždám. V poslední době mu začaly docházet peníze a stále více finančně využíval svou matku. Místní soud před dvěma týdny vyhověl její žádosti a vydal příkaz zamezující mu nejméně na rok přibližovat se k ní a žít v jejím domě. Nedávno mezi nimi došlo k fyzickým rozmíškám, které musela řešit policie.

Jednomu ze svých přátel podle AP řekl, že pokud mu matka dá 20 000 dolarů (téměř 500 000 korun), které potřebuje, dům opustí.

Vedení místní policie po útocích mluvilo o nebezpečí pro všechny hlídkující policisty. Proč však Greene střílel právě na muže v uniformách, zatím vyšetřovatelé neobjasnili.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy