reklama
 
 

Ambasadorka Klausová: Můj otec pomáhal odboji

11. 1. 2014 13:25
To, že by byla jmenována za odměnu, Livie Klausová v rozhovoru pro deník Sme odmítá.

Bratislava - Diplomatický post v Bratislavě jsem nedostala jako odměnu za podporu Miloše Zemana, ale díky své kvalifikaci. 

V rozhovoru pro slovenský deník Sme to prohlásila nová česká velvyslankyně u našich východních sousedů Livie Klausová.

"Studovala jsem Vysokou školu ekonomickou, zahraniční obchod a mezinárodní vztahy a celou kariéru jsem se zabývala mezinárodními financemi, byla jsem právničkou Ekonomického ústavu akademie věd," připomněla manželka exprezidenta Klause slovenskému deníku.

Po jmenování velvyslankyní na Slovensku podle svých slov nijak zvlášť netoužila. Nabídka prezidenta ji prý překvapila, když už ale přišla, ráda ji přijala.

Nemyslím si, že by to bylo něco, o co bych se snažila a po čem bych toužila. Když ale nabídka přišla, byla jsem poctěna.A obzvlášť, když nabídka pro Slovensko, protože tady můžu přispět k dobrým vztahům," dodala někdejší česká první dáma.

Na otcovu minulost se mě neptejte

Na dotaz slovenského deníku, proč si myslí, že prezident Miloš Zeman nabídl post velvyslankyně v Bratislavě právě jí, Klausová odpověděla, že se ptát na takové věci se hlavy státu nesluší.

"Prezidenti hodně věcí nevysvětlují, prostě vám dají nabídku a vy jí buď přijmete, nebo odmítnete. A pro mě to bylo čest," prohlásila.

Na dotaz týkající se otcovi údajné kolaborace s nacisty odpověděla, že proto neexistují důkazy.

Co otec dělal, nemůžu dokázat ani vyvrátit, ale určitě nedělal nic špatného, naopak pomáhal v odboji. "Prosím, hodnoťte mě podle toho, co udělám jako velvyslankyně pro Česko a Slovensko," dodala Klausová.    

autor: Petr Jemelka | 11. 1. 2014 13:25

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama