Ambasáda v Moskvě připomíná město duchů. Zavřená je i česká pivnice a hotel

Ondřej Soukup Ondřej Soukup
14. 9. 2021 12:00
Budovu českého velvyslanectví v Moskvě postavili sovětští architekti v 50. letech minulého století v duchu monumentálního stalinského baroka, takzvaného socialistického realismu.
Video: Ondřej Soukup

V 70. letech opodál vyrostl areál Českého domu, kde sídlilo naše obchodní zastoupení, byly tu hotel, tělocvična, restaurace i pivnice.

Od jarní diplomatické roztržky kolem výbuchu muničního skladu ve Vrběticích, která skončila vzájemným drastickým omezením počtu diplomatů na velvyslanectvích v Moskvě a Praze, ovšem areál připomíná město duchů. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Ústecká policie dopadla muže a ženu, které podezírá z distribuce pervitinu po celém kraji

Policie v Ústí nad Labem dopadla ve čtvrtek třicetiletého muže a jednapadesátiletou ženu, cizinku. Podezírá je z výroby a distribuce pervitinu na území celého Ústeckého kraje. Policie oba zadržela v centru města, muže v autě a ženu v bytě. Podle policie jde o významný zásah do sítě distributorů drog v Ústeckém kraji. V pátek to uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová s tím, že podrobnosti k případu zveřejní policie v pondělí na tiskové konferenci.

"Jednalo se o úspěšné zakončení dlouhodobě rozpracovaného případu výroby a distribuce pervitinu na území celého Ústeckého kraje," řekla Hyšplerová. Muž byl zadržen v autě Škoda Kodiaq na křižovatce ulic Masarykova a Pařížská, žena pak v bytě v Hrnčířské ulici. V bytě bylo zajištěno větší množství léčiva určeného k výrobě pervitinu. "V tuto chvíli jsou osoby zadržené a probíhají další procesní úkony," dodala mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy