Královna podezřívala policii, že v paláci ujídá oříšky

Radek Nohl Radek Nohl
14. 12. 2013 10:16
Vyplývá to z dokumentů, které jsou předčítány před soudem v kauze bulvárního plátku.
Královna Alžběta II.
Královna Alžběta II. | Foto: Reuters

Londýn - Královna Alžběta II. byla údajně rozčarována z toho, že jí z Buckinghamského paláce mizí její oblíbené oříšky a křupky.

Vyplývá to z textu dokumentů, které jsou předčítany u soudu s novináři z bývalého bulvárního plátku News of the World.

Anglický server theguardian.com píše, že královna z ujídání oříšků a křupek vinila policisty, kteří Buckinghamský palác hlídají.

Kvůli tomu poté dokonce začala Alžběta II. do misek kreslit malé čárky, aby zjistila, jak její oblíbené kešu ubývá.

"Královna zuřila z toho, jak jí oříšky z paláce mizí," napsal theguardian.com.

Obvinění policistů bylo nepodložené

Několik e-mailů s touto vtipnou historkou si mezi sebou podle serveru vyměnili bývalí editoři Clive Goodman a Andy Coulson z tehdejšího bulvárního plátku News of the World.

Podle nich mělo k neúměrnému ubývání oříšku dojít před svatbou prince Charlese a Camilly Parker-Bowlesové v roce 2005. U soudu však také nakonec zaznělo, že obvinění policistů bylo nepodložené.

Před soudem kvůli kauze novin News of the World stanulo celkem osm lidí. Před soudem již také zaznělo, že špiclování mobilů celebrit i zcela neznámých lidí se věnoval tým lidí.

Skandál kolem odposlechů naplno propukl právě v červenci 2011, kdy se ukázalo, že novináři odposlouchávali hlasovou schránku unesené a později zavražděné dívky Milly Dowlerové

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy