reklama
 
 

Alžběta II. nepřímo vyzvala k ukončení hádek o brexitu. Najděme společnou řeč, řekla

25. 1. 2019 12:30
Britská královna Alžběta II. ve svém čtvrtečním projevu vybídla k úsilí o nalezení společné řeči a k respektování odlišných názorů. Podle komentátorů tím narážela na debatu kolem odchodu Británie z Evropské unie a na nadcházející klíčové hlasování o brexitové dohodě v parlamentu.

Deník The Times proslov královny považuje za výzvu politikům k ukončení hádek a známku toho, že královský palác spory kolem brexitu znervózňují.

Od panovnice se jako od hlavy státu očekává neutralita. Královna se obvykle ke kontroverzním politickým záležitostem nevyjadřuje, připomněl zpravodajský server BBC.

Dvaadevadesátiletá Alžběta II. hovořila u příležitosti 100. výročí založení Sandringhamského ženského institutu, jehož je předsedkyní. "Nepřestat usilovat o trpělivost, přátelství, důraz na komunitu a respektování potřeb druhých je dnes stejně důležité jako v době, kdy byla tato skupina založena," uvedla mimo jiné královna.

Je podle ní důležité snažit se o nalezení společné řeči a "nikdy neztrácet ze zřetele celkový obraz".

Podle zpravodaje BBC Nicholase Witchella, který se věnuje dění v královské rodině, je těžké představit si, že by si královna nebyla vědoma toho, jak si lidé její slova vyloží. Není pochyb o tom, že Alžběta II. svými slovy chtěla něco sdělit, uvedl Witchell.

Video: S Hamásem si sedl, se mnou o brexitu jednat nechce, vytkla Mayová Corbynovi

Hádka Mayové s Corbynem: S Hamásem si sedl, se mnou o brexitu jednat nechce | Video: Reuters |  01:39

autor: ČTK | 25. 1. 2019 12:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama