Alkohol, vulgarismy i neschopný Kalousek. Unikla nahrávka o divoké noci v Bruselu

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
24. 7. 2020 14:17
Ján Počiatek, který pracoval jako ministr financí první vlády Roberta Fica na Slovensku, se v Bruselu podle svých slov v lednu 2009 opil, když byl na jednání Rady Evropské unie pro ekonomické a finanční otázky. V kanceláři bývalého generálního prokurátora Dobroslava Trnky o tom mluví na uniklé nahrávce. Celé video poskytlo deníku SME Investigativní centrum Jána Kuciaka.
Bývalý slovenský ministr financí Počiatek popisuje divokou noc a jednání v Bruselu | Video: SME.sk

Počiatek na nahrávce popisuje, jak s kolegy strávil divokou noc před důležitým jednáním rady. To shodou okolností tehdy vedl tehdejší český ministr financí Miroslav Kalousek. Česká republika v té době čerstvě předsedala Evropské unii. "Neumí anglicky a snažil se vést celý mítink. Katastrofa, všechno špatně," líčil za použití mnoha vulgarismů Počiatek.

Počiatek patřil dlouhá léta k hlavním spojencům někdejšího premiéra Roberta Fica. V aktivní politice skončil v roce 2016. Do hledáčku médií se opět dostal letos v lednu, kdy unikly i další nahrávky, na kterých s prokurátorem Trnkou probíral různé kauzy.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Bidenův projev na summitu NATO byl kvitovaný,USA se hodlají v alianci plně angažovat, řekl Kulhánek. Tlak na zvyšování výdajů na obranu zůstane, míní

před 1 hodinou

ČR do Polska odeslala návrh mezivládní dohody o hnědouhelném dolu Turów, uvedl ministr životního prostředí Brabec. Ve čtvrtek začne jednání

Zdroj: ČTK
Další zprávy