Aligátor stáhl pod vodu a zabil dvouletého chlapce, otec ho z čelistí nedokázal vyprostit

Simona Fendrychová Simona Fendrychová
Aktualizováno 15. 6. 2016 23:38
Dvacet hodin záchranáři s vrtulníky i potápěči pátrali u floridského Orlanda po dvouletém chlapci, kterého v letovisku společnosti Disney pod vodu stáhl aligátor, našli ho ale už mrtvého. Informoval o tom dnes místní šerif, podle něhož bylo tělo převezeno na pitvu. K neštěstí došlo, když se chlapec s rodiči a čtyřletou sestrou brodili ve vodě na kraji jezera u největší rekreační oblasti na světě Walt Disney World Resort.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Orlando - V tragédii se během jediného momentu proměnila rodinná dovolená v letovisku Walt Disney nedaleko floridského Orlanda, které má být nejšťastnějším místem na světě.

Když se rodiče se dvěma dětmi v úterý večer brodili na břehu místního jezera, zaútočil na ně aligátor a zmocnil se teprve dvouletého chlapce. Ačkoliv se oba rodiče okamžitě vrhli do vody, syna se jim zachránit nepodařilo.

Policie našla jeho tělo až po dvacetihodinovém pátrání. Informoval o tom dnes místní šerif, podle něhož bylo tělo převezeno na pitvu. Vedení parku se podle agentury Reuters rozhodlo uzavřít všechny pláže.

"Otec se snažil vyprostit syna z aligátorových čelistí, ale nepodařilo se mu to," vylíčil události šerif Jerry Demings. Matka se ve vodě snažila najít své dítě, které v tu chvíli beze stopy zmizelo.

K celé události přitom došlo jen kousek od hotelu na písečném pobřeží u Seven Seas Lagoon. To je umělé jezero, které leží přímo naproti největší rekreační oblasti na světě Walt Disney World Resort.

Aligátoři na Floridě nejsou nic neobvyklého

Podle svědků si dvouletý chlapec hrál se svou čtyřletou sestrou na písku zhruba 20 metrů od vody. Nikdo jiný v té době se u vody nenacházel. U jezera jsou cedule se zákazem plavání.

"Tohle je Florida a není neobvyklé, že se ve vodách nacházejí aligátoři," uvedl šerif.

První sanitka dorazila krátce po čtvrt na deset večer místního času. Do pátrání po pohřešovaném dítěti se zapojili záchranáři s vrtulníky a také námořní jednotky se sonarem.

"Je téměř jisté, že chlapec je mrtev," upřesnil šerif Demings ve chvíli, kdy od události uplynulo patnáct hodin.

Paralelně s tím zahájila pátrací akci také floridské ministerstvo pro ryby a divokou zvěř, které vyslalo lovce aligátorů.

Aligátor měřil podle šerifa jeden až dva metry. Lovci během pátrání chytili pět různých plazů, žádné stopy po tom, že by některý z nich měl v čelistech dítě, však neobjevili.

"My všichni ve Walt Disney Resort jsme touto tragédií zničeni," oznámila společnost Disney.

Ačkoliv se aligátoři v oblasti centrální Floridy vyskytují běžně, útoky na lidi jsou vzácné. Mezi lety 2007 a 2015 byly nahlášeny jen dva smrtelné útoky, oba se udály v loňském roce. Jednašedesátiletý plavec byl pravděpodobně napaden aligátorem dosahujícím délky 3,5 metru. Zvíře bylo později vystopováno a zastřeleno. Druhou obětí útoku byl mladík, který po vloupání utíkal před policií.

Identitu rodiny z Nebrasky, která byla ve floridském resortu na dovolené od neděle, policie tají.

 

Právě se děje

Další zprávy